Wczoraj i dziś naszej szkoły.

    Szkoła w Szczekarkowie istnieje już od czasów międzywojennych. Była to wówczas tzw. jednoklasówka - miała jedną izbę lekcyjną i jednego nauczyciela. Dzieci uczyły się w niej w zakresie czterech klas.
    Po II wojnie światowej szkoła „urosła” do siedmiu klas. Uczyło w niej czterech nauczycieli. Lekcje odbywały się w jednej izbie starego budynku szkolnego, a także w trzech izbach wynajętych w różnych częściach wsi.
    W 1959 dzięki inicjatywie Komitetu Rodzicielskiego szkoły obok starej, drewnianej szkółki ruszyła budowla nowego budynku szkolnego. Budowla szkoły została włączona w ogólnopolską akcję "Tysiąc szkół na 1000-lecie państwa polskiego". Przy wydatnej pomocy i zaangażowaniu mieszkańców wsi nową placówkę przekazano do użytku 13 grudnia 1959 roku.
    Kierownikiem szkoły był wówczas p. Feliks Łućko. Następnie kierownikiem szkoły był p. Henryk Ochmański. W 1977r. dyrektorem szkoły został p. Józef Gondek, a w następnych latach - pan Tadeusz Drozd (od 1982 do 2004 r.), pani Agnieszka Sowa (od 2004 do 2010) oraz do sierpnia 2015 r. pan Paweł Dobek.
      Od września 2015 r. funkcję dyrektora szkoły pełni pani Anna Zmysłowska.