Aktualności 2009/2010


Wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową życzymy:

 Szczęśliwych, radosnych, pełnych wrażeń i bezpiecznych wakacji 2009/2010.

Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie.


Wycieczka do Sernik
         Jedenastego czerwca o godzinie dziewiątej wyjechaliśmy na rajd rowerowy do Sernik. Jechaliśmy bardzo dużą grupą. Trasa wiodła przez: Lubartów, Chlewiska aż do Sernik. W krótkim czasie znaleźliśmy „Ranczo Arka”. Po odpoczynku zaczęły się atrakcje. Przewodnik zaprowadził nas na zjeżdżalnię linową. Po zjechaniu wszyscy stanęli przed ogromną altanką. Zaraz siedliśmy do stolików. Po chwili odpoczynku wsiedliśmy do elektrycznej karuzeli. Karuzela kręciła się bardzo szybko, więc wszystkim się kręciło w głowie. Po chwili wraz z przewodnikiem poszliśmy do zwierząt. W zagrodach i na pastwiskach były: barany, kozy, świnio dziki, strusie, renifery, konie, bydło szkockie, lamy i inne. Następnie miała miejsce przeprawa tratwą. Potem był czas na ognisko. Po zjedzeniu kiełbasek mieliśmy czas wolny. Jeździliśmy na gokardach, graliśmy w siatkówkę, bawiliśmy się na placu zabaw. Następnie ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Po drodze zajechaliśmy na lody. Z powodu upału było czasami ciężko, ale wszyscy byli zadowoleni.
Konrad Liszewski


Wycieczka rowerowa

Dnia 11.06.2010.r odbyła się wycieczka rowerowa do Mini ZOO Arka w Sernikach. Wszyscy wyjechaliśmy spod szkoły o godz. 10:25. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Najpierw zapoznaliśmy się z panem przewodnikiem. Potem na ochłodzenie przejechaliśmy się krzesełkiem na linie. Później pan oprowadził i opowiedział nam dużo rzecz o żyjących tam zwierzętach. Były tam: kozy, barany, konie, włochate krowy, kury, strusie i świnie. Następnie przejechaliśmy się karuzelą która kręciła się z dużą prędkością. Potem płynęliśmy tratwą i zrobiliśmy ognisko. Pod koniec podziękowaliśmy panu za to, że wszystko nam opowiedział. W drodze powrotnej zajechaliśmy na lody. To była wspaniała wycieczka.

Jagoda Ziemska


 Rajd do Sernik
       Dnia,11 czerwca klasy 4-6 pojechały na rajd rowerowy do Sernik na ''Ranczo Arka''. W ten upalny dzień u niektórych pojawił się ból głowy, ale dotrwali do końca. Jazda była długa i wyczerpująca. Podczas jazdy jedną z uczestniczek rajdu bardzo rozbolał brzuch, ale mimo wszystko dotrwała do końca. Kiedy wszyscy zmęczeni dojechaliśmy na miejsce spokojnie odpoczęliśmy w cieniu. Po krótkiej chwili pan który nas oprowadzał po ''Ranczu'' zaproponował zjazd na zjeżdżalni linowej. wszyscy ustawili się do kolejki i każdy po kolei zjeżdżał. Następnie oglądaliśmy zwierzęta. Były tam konie, strusie, lamy, dziki, kucyk i owce. Po obejrzeniu zwierząt kręciliśmy się na karuzeli, graliśmy w siatkówkę itp. Następnie zjedliśmy kiełbaski i odpoczęliśmy. Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia było pływanie tratwą. Kiedy przybiliśmy do brzegu mieliśmy trochę czasu na zabawę, a po niej pożegnaliśmy się z panem i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Podczas drogi zajechaliśmy do sklepu na lody. Po zjedzeniu lodów ruszyliśmy dalej. Podczas drogi powrotnej były dwa przystanki aby odpocząć. Na szczęście wszyscy wrócili zdrowi i z uśmiechem na twarzy.

Alicja Kudło


Technika ,,Robienie wafli”
       W poniedziałek na technice robiłem z kolegami z mojej klasy wafle. Przyniosłem: wafle, nóż, bitą śmietanę oraz szklankę. Na początku wlaliśmy do miski gorącą wodę i włożyliśmy krówkę. Następnie czekaliśmy aż się roztopi krówka. Po roztopieniu krówki zaczęliśmy smarować wafle. Potem zaczęliśmy kłaść następne wafle. Następnie zaczęliśmy smarować je dżemem i kładliśmy kolejne wafle. Na koniec udekorowaliśmy je bitą śmietaną i pokroiliśmy je na kawałki.
Za wafle każdy z nas dostał czwórkę

Tymosiewicz Jakub


Boże Ciało.

      W ten dzień o 10.30 szłam z procesją od kościoła Świętej Anny do kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Było bardzo dużo ludzi. Szliśmy modląc się. Spotkałam pana od informatyki. Gdy doszłam do Kościoła, czekało obok niego dużo osób. Lecz nie zostawałam z rodzicami w kościele. Wróciłam tą samą drogą co przedtem. Po drodze moja mama z tatą urwali gałązkę brzozy. Wtedy wróciliśmy do domu. W domu pomogłam mamie zrobić obiad, który potem zjedliśmy. Po południu pojechałam z rodzicami i z siostrą do dziadków. Z nimi mieszkała jeszcze ciocia z wujkiem. Rozmawialiśmy o różnych rzeczach. Później ciocia zrobiła Tortillę. Każdy ją zjadł. Była pyszna i wszystkim smakowała ! I nadszedł czas odjazdu. Podziękowaliśmy za gościnę i odjechaliśmy do domu. Lubię spędzać czas z rodziną !

Angelika Mucha


Basen.

       W każdą pierwszą środę miesiąca jeździmy na basen. Po szkole autobus zabiera nas na basen do Lubartowa do szkoły numer 3. Najpierw przebieramy się w szatni, a potem idziemy do przebieralni. Po przebraniu myjemy się pod prysznicami i gotowi idziemy do basenu. Czasami robimy rozgrzewkę. Gdy wejdziemy do basenu Pani wymyśla nam fajne zabawy, albo różne zadania, które musimy zrobić. Na przykład musimy pływać z deską do końca czerwonych drabinek i wracać pod koniec basenu. Potem pływamy sobie jak chcemy. Możemy skakać do wody lub pływać dalej. Gdy dzwonek zadzwoni, wszyscy wychodzą i sprzątają deski, makarony. Potem myjemy się pod prysznicami i idziemy do przebieralni. Suszymy włosy i idziemy do szatni. Gdy wszyscy są gotowi, czekamy na autobus. Wychodzimy na dwór i kiedy przyjedzie, do niego wsiadamy. Pan odwozi nas najpierw koło Kapliczki, a potem wraca do szkoły. I wszyscy rozchodzą się do swoich domów.

Angelika Mucha


Wyjazd z projektu „Szkoła Równych Szans”.

       27 maja była wycieczka do lublina. Zbiórka była o 7:20. Czekaliśmy trochę na autokar. Gdy przyjechał, po przeliczeniu dzieci do niego wsiedliśmy. Autokar pojechał po dzieci z Mieczysławki i Annoboru. Najpierw zwiedzaliśmy Stare Miasto. Pan przewodnik opowiadał nam o nim. Później poszliśmy do Teatru Muzycznego na spektakl pod tytułem „Nie tylko Jezioro Łabędzie”. Spektakl był o tańcu. Potem poszliśmy do Kaplicy Trójcy Świętej. Tam także pan nam opowiadał o opowieściach związanych z Kaplicą. Kiedy wyszliśmy z Kaplicy, pojechaliśmy autokarem do restauracji „Fiesta” w motelu. Były dwa dania. Na pierwsze była zupa pomidorowa z ryżem, a na drugie kotlet mielony, ziemniaki i surówka. Kelnerki rozdawały potrawy. Gdy wszyscy zjedli, wyszliśmy z motelu i poszliśmy w stronę Starego Miasta. Kiedy byliśmy już na Starym Mieście, poszliśmy do podziemi. Byliśmy podzieleni na grupy. Mieczysławka i kilku chłopców poszło najpierw do podziemi. A reszta została. Poszliśmy do sklepu z pamiątkami. Każdy kupił sobie jakąś pamiątkę. Gdy pierwsza grupa wyszła, poszliśmy do podziemi. W podziemiach pani pokazywała nam makiety miasta Lublin. Były bardzo ciekawe. Potem pani w podziemiach zaprosiła nas na krótki teatrzyk. Był trochę przerażający, ponieważ domy się paliły i grzmiało. Prawie każdy spłonął. Po teatrzyku poszliśmy w stronę wyjścia. Gdy wyszliśmy z podziemi, dołączyliśmy do drugiej grupy i dalej poszliśmy do czekającego na nas autokaru. Pojechaliśmy do Ogrodu Botanicznego. W ogrodzie czekał na nas pan przewodnik. Było wiele niespotykanych roślin i kwiatów. Chodziliśmy różnymi drogami. Kiedy doszliśmy do wyjścia, wróciliśmy do autokaru. Ale jeszcze nie wracaliśmy do domu. Ponieważ pan, który prowadził autokar, zgodził się pojechać do Mc’Donalda. Tam zjeżdżaliśmy z dwóch rur, a kto miał pieniądze mógł sobie coś kupić do jedzenia. Po tym wszystkim wróciliśmy autokarem do domu. Jadąc autokarem dostaliśmy od pani smycze i książeczki o Lublinie. To był wspaniały i bardzo udany dzień !

Angelika Mucha


 Dzień Matki
      Dnia 26 maja, w naszej szkole odbył się dzień maki. w przedstawieniu brały udział klasy 4-5. Mamy na pewno z niecierpliwością czekały na ten dzień w końcu jest on tylko raz w roku. Uczniowie klas 4-5 też nie mogli się doczekać tego dnia i tej chwili, bo przygotowania do występu były trudne. Przedstawienie zaczęło się o godzinie 16:30. Niestety nie wszystkie mamy były obecne, ale my rozumieliśmy, że mają dużo obowiązków na głowie. Na przedstawieniu było dużo śmiechu i radości, ale nie zabrakło również wzruszeń. W naszym przedstawieniu było dużo piosenek i wierszyków trafiających do serca na pewno nie tylko naszym mamom, ale też i nam. Na koniec przedstawienia podarowaliśmy naszym kochanym mamom róże i złożyliśmy życzenia. Po wszystkim był czas na herbatę, kawę i ciasteczka. Na tym zakączył się szkolny ''Dzień Matki''.
Alicja Kudło


,,Wszystko Dla Zdrowia’’

      Dnia 25 maja pojechaliśmy do Wólki Rokickiej na zawody ,,Wszystko Dla Zdrowia’’ .Na zawodach było osiem szkół np.: Nowodwór, Łucka, Brzeziny, Annobór, Skrobów, Mieczysławka, Wółka Rokicka i nasza szkoła w Szczekarkowie. Byliśmy podzieleni na dwa zespoły my byliśmy ze Skrobowem z Mieczysławką i Annobór. Były trudne konkurencje. Było np. noszenie trzech piłek do piłki ręcznej, i inne. Szło nam bardzo dobrze. Gdy sędziowie podliczali punkty, nie mogliśmy doczekać się wyników. Po ogłoszeniu byliśmy bardzo zadowoleni, ponieważ zdobyliśmy pierwsze miejsce. Udało nam się znowu zatrzymać przechodnie Puchar Wójta. Może za rok znowu nasza szkoła zdobędzie przechodni Puchar Wójta.

Agnieszka Filipowska kl. VI


Dzień Dziecka w naszej szkole
     1 czerwca w naszej szkole obchodzimy dzień dziecka. W tym dniu nie ma lekcji, a do szkoły przychodzimy wyłącznie dobrze się bawić. Każdy ma przyjść na godzinę 9.00. Na początek ma się odbyć pokaz mody sportowej, następnie konkurs karaoke i sportowe potyczki. Rywalizacja będzie toczyła się między dwoma grupami 0/3 i 4/6. Na zakończenie imprezy ognisko. Na pewno będzie świetna zabawa.

Natalia Augustyniak kl.6


Dzień Dziecka

     Od 1952 roku 1 czerwca każde dziecko obchodzi swoje święto. Dzień dziecka ustanowiła organizacja dbająca o bezpieczeństwo dzieci na świecie- „The International Union for Protection of Childhood". Nie we wszystkich krajach świata święto obchodzone jest tego samego dnia. Jest to dla nas ważny dzień. Więc wszystkim dzieciom tym starszym i tym młodszym życzę wszystkiego dobrego nie tylko w dniu ich święta.

Natalia Augustyniak kl. 6


Dzień Dziecka.

       1 czerwca jak zwykle obchodzony jest Dzień Dziecka. Nasza szkoła też go organizuje. W tym roku Dzień Dziecka zaczął się o 9.00. Najpierw były pokazy mody w wykonaniu dzieci od klas 4-6. Potem było śpiewanie karaoke. Kto chciał, mógł zaśpiewać piosenkę przygotowaną wcześniej przez siebie. Słowa były pokazywane na wyświetlaczu, więc trudno nie było. Największą niespodzianką było to, że pani Włodarczyk i pani Lisek śpiewały razem piosenkę, a także pani Wiącek. Potem musieliśmy się przebrać. Po przebraniu wyszliśmy na dwór. Były różne zawody związane ze zdrowiem. Najpierw występowały klasy 1-3. Walczyły ze sobą zacięcie. Tak samo było z klasami 4-6. Potem była loteria. Była straszna kolejka, bo każdy chciał coś wylosować. Kto chciał, mógł uczestniczyć w zawodach, kto najdłużej będzie kręcił hula-hop. W nagrodę otrzymywano cukierka. Później była rywalizacja. Klasa 6 grała z 4 i 5 w siatkówkę. Ale oczywiście starsi wygrali. Dopisała nam pogoda, więc ognisko mieliśmy na dworze. Piekliśmy sobie kiełbaski. Można było także chleb. Pod koniec udanego dnia dostaliśmy na osłodę lody. I każdy rozszedł się do domu. To był fajny dzień !

Angelika Mucha


SP Szczekarków na Dniu Otwartym WORD w Lublinie

      Dnia 30 maja 2010 r., w niedzielę grupa uczniów z klas 4 i 6 Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie udała się do Lublina, aby wziąć udział w Dniu Otwartym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Był to już drugi tego typu wyjazd na zaproszenie WORD – wieloletniego patrona szkoły, który współpracuje z nami w zakresie wychowania komunikacyjnego. Opiekunkami grupy były dyrektor Agnieszka Sowa i Małgorzata Liszewska. Podczas tego festynu klasa czwarta zdawała egzaminy na kartę rowerową, a dwóch uczniów kl. 6 – kartę motorowerową. Wszyscy Otrzymali oceny pozytywne. Uczniowie klasy czwartej zaprezentowali także przedstawienie „Komunikacyjny miś”  Po egzaminach i przedstawieniu można było spróbować pysznej grochówki. Dzieci występowały również w konkursie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i w przeglądzie piosenek. Otrzymały nagrody i upominki. Wyjazd odbył się dzięki życzliwości Urzędu Gminy w Lubartowie, który zapewnił transport, za co serdecznie dziękujemy.

M. Liszewska                                                                                                                                                zdjęcia z wyjazdu


 Karta rowerowa

     Dnia 30 maja w niedzielę pojechaliśmy na festyn do wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego. Na tym festynie klasa czwarta zdawała karta rowerową a, Konrad Liszewski i Szymon Tymosiewicz kartę motorowerową. Wszyscy zdali egzamin pozytywnie.
Opiekunkami pani dyrektor Agnieszka Sowa i były Małgorzata Liszewska. Klasa czwarta zaprezentowała przedstawienie „Komunikacyjny miś”. Po zdawaniu testów i przedstawieniu można było spróbować pysznej grochówki. Uczniowie występowali również w konkursie wiedzy BRD i w przeglądzie piosenek. Otrzymali nagrody i upominki.
Wyjazd odbył się dzięki życzliwości Urzędu Gminy w Lubartowie, który zapewnił transport.

Konrad Liszewski


Dni Lubartowa

     29 maja odbyły się dni Lubartowa na ulicy Jana Pawła 2. Wzdłuż ulicy ustawione były stragany, a na samym końcu scena. Mogliśmy posłuchać wiele utworów śpiewanych przez dorosłych , młodzież i dzieci. Lecz wszyscy czekali n atrakcje wieczoru, czyli koncert Szymona Wydry i carpe diem. Koncert zaczął się z małym opóźnieniem, ale fani nie zwiedli zespołu. Na koncert przyszło wiele osób. Impreza trwała do 22.00. Uważam że w tym roku dni Lubartowa były bardzo udane.

Natalia Augustyniak kl. 6


Wycieczka do Lublina

      27 MAJA o godzinie 720 uczniowie klasy czwartej i piątej pojechali na wycieczkę do Lublina. Zwiedzali Stare Miasto. Byli w teatrze muzycznym na przedstawieniu „Nie tylko Jezioro Łabędzie”. Bili również w Zamku Królewskim. Następnie zwiedzali podziemia. Później pojechali na obiad do restauracji. Byli jeszcze w Ogrodzie Botanicznym UMCS. W drodze powrotnej zajechali do McDonalda. Do szkoły wrócili o godzinie 1930. Wycieczka była bardzo fajna. Uczniowie pojechali na tą wycieczkę bezpłatnie. Była ona finansowana z programu „Szkoła Równych Szans”,w którym nasza szkoła bierze udział.

Konrad Liszewski

 


DZIEŃ MATKI
     26 maja każda z mam będzie obchodziła swoje święto. Tego dnia każdy powinien pamiętać o swojej mamie . Podziękować jej za wszystko co codziennie dla nas robi. Za trud który wkłada w nasze wychowanie i za troskę którą nas darzy. Matka jest najważniejszą osobą w życiu każdego człowieka. Możesz podzielić się z nią swoimi problemami ,a ona zawsze ci doradzi i pomoże. Kochajmy więc nasze Mamy i zawsze darzmy ich szacunkiem.

Natalia Augustyniak


Dzień Matki.

      Dzień Matki w naszej szkole obchodzony jest prawie co roku. 26 maja w szkole także odbył się Dzień Matki. Dzień Matki robiły klasy 4-5. Każdy przyszedł o 15.30. Wszyscy pomagali rozkładać stoliki, krzesła, serwetki, ciastka, świece i je zapalać. Dziewczyny przypinały serduszka do kartek. Potem zrobiliśmy próbę. Gdy zaczęły przychodzić mamy, schowaliśmy się w naszej klasie. Czekaliśmy aż wszyscy przyjdą. Gdy każda mama już była i siedziała przy stoliku zaczęliśmy wychodzić na korytarz. Po kolei zaczęliśmy mówić swoje wierszyki i role. Potem dwie dziewczyny i ja odegrałyśmy scenkę „Żuraw i Czapla”. Śpiewaliśmy także piosenki. Gdy wszyscy powiedzieli swoje wierszyki, ukłoniliśmy się i zeszliśmy. Pobiegliśmy do klas po róże. Każdy wręczył je swojej mamie. Potem każdy podchodził do swojej mamy i pytał jej się, czy chce kawę lub herbatę. I gdy zaparzyły się kawy lub herbaty, nosiliśmy je swoim mamom. Mamy były zadowolone. Częstowały się ciastkami. Dzieci potem dołączyły do mam i jadły ciastka. Po udanym dniu mamy zaczęły rozchodzić się do domów, a z nimi dzieci. To był wspaniały dzień !

Angelika Mucha


     Dnia 25 maja odbędą się zawody ,,Wszystko Dla Zdrowia’’. Na zawody te pojadą między innymi; Klasa I Maciej Miękina, Klasa II Eliza Fil, Klasa III Krystian Brygoła, Klasa IV Angelika Mucha, Marcin Tomasiak, Klasa V Katarzyna Tkaczyk, Bartek Chmielewski, Klasa VI Agnieszka Filipowska, Konrad Broniszewski. Myślę, że dobrze nam pójdzie. Napiszę więcej jak wrócimy.

Agnieszka Filipowska kl. VI


Koreczki owocowe

      24 maja klasa szósta przyrządzała koreczki owocowe. Na ostatniej godzinie lekcyjnej, czyli na technice wszyscy zabrali się do roboty. Kiedy przyrządzaliśmy nasze danie było bardzo wesoło. Pan Adam zrobił nam parę zdjęć. Wyszło na to, że w naszej klasie nikt nie lubi się fotografować. Na końcu lekcji koreczki były gotowe. Kiedy nakryliśmy do stołu i zanieśliśmy danie naszej wychowawczyni, pani dyrektor
i panu Adamowi, zabraliśmy się za jedzenie. Wszystko wyszło po naszej myśli.

Natalia Augustyniak kl. 6


12 maja odbyła się wycieczka do aquaparku w Kozienicach.
       Wyruszyliśmy o godzinie 8:15. Mieliśmy przed sobą dwie godziny drogi. Droga ta była zróżnicowana. Przejeżdżaliśmy przez znane miejscowości i wielkie rzeki między innymi rzekę Wisłę. Po długiej drodze wszyscy zmęczeni podróżą wyszli z autokaru. Po chwili wszyscy weszli do budynku basenu. Przed wejściem do szatni wszyscy zostawili grubsze ubrania na wieszakach. Wykupiliśmy karty do szafek i poszliśmy do szatni. Chłopcy poszli z panem kierowcą ,a dziewczyny z panią Ewą i Iwoną. Po szybkim włożeniu strojów kąpielowych wyszliśmy przed basen gdzie czekał na nas ratownik który objaśnił nam zasady bezpieczeństwa. Chwilę późnej wszyscy wskoczyli do wody. Następnie wszyscy zjechali rurą. Potem poszliśmy na obiad do picerii . Po najedzeniu się wróciliśmy do autokaru. Po za trzymaniu autobusu koło szkoły wszyscy poszli do domów.

tutaj jest adres do zdjęć pływalni

Konrad Liszewski


Prezydent Lech Kaczyński nie żyje.

Samolot rządowy Tu 154 rozbił się na lotnisku wojskowym Siewiernyj ok. godz. 8.56. Nikt nie przeżył katastrofy.
Na pokładzie było 96 osób, w tym wielu posłów, senatorów, dostojników kościelnych, wojskowych, kombatantów, członków rodzin katyńskich.


 

 

 

Alleluja dziś śpiewamy, 
Bogu cześć i chwałę dajmy,
Bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel,
Tego świata Odkupiciel. 
Zdrowia, radości i powodzenia
To są najszczersze nasze życzenia.

 

 

 

 


Z okazji Dnia Kobiet
Dużo szczęścia, pomyślności,
mało smutku moc radości,
byś chodziła uśmiechnięta
w dniu Twojego święta.

 

 


Są już zdjęcia z ferii zimowych.


 

Jasełka

      W dniu 31 stycznia 2010r.o godzinie 16.00 w szkole podstawowej w Szczekarkowie, odbyły się jasełka. Wszyscy aktorzy z zapałem przyjęli wydzielone role i nauczyli się ich bardzo szybko. Próbom nie było końca. 30 stycznia odbyła się długo oczekiwana próba generalna. Było dwoje narratorów, żołnierz, Maryja, Józef, sześciu aniołów, śmierć, diabeł, Herod, trzej królowie, pięciu pasterzy i gospodyni. Każdy uczestnik dobrał odpowiedni dla siebie strój. W dzień jasełek, wszyscy aktorzy przyszli na 14.30. Prześpiewaliśmy wszystkie kolędy i powtórzyliśmy swoje teksty. Anieli zatańczyli taniec. Idealna rola diabła wzbudziła we wszystkich podziw. Prawdziwe dary od pasterzy i królów były bardzo dobrane. Mimo tego że nie obchodzimy świąt, wszyscy przypomnieli sobie święta spędzone z rodziną. Na koniec przemowę wygłosili pani dyrektor, ksiądz proboszcz i wiele innych ważnych gości. Jasełka skończyły się pomyślnie i wszystkim się podobały.

Napisała: Bogumiła Świniarska kl.5                              zobacz zdjęcia


Wkrótce zaczynają się w naszym regionie ferie zimowe. Jak co roku część dzieci wyjedzie na obozy zimowe w różne strony Polski . Jednak większość dzieci zostanie w domu. W dużych miastach, takich jak Lublin, Warszawa dzieci młodzieży ma dostęp do sztucznych lodowisk i stoków narciarskich. Miałam przyjemność, być na takim lodowisku w Lublinie. Dzieci mogą tam wypożyczyć łyżwy i szaleć na lodzie do późnego wieczoru. Szkoda, że w małych miastach jak Lubartów nikt nie pomyśli o tym, aby dzieciom zapewnić takie rozrywki. Wiem, że dzieci bardzo chętnie korzystałyby z takiej formy zabawy.

dodała: Natalia Augustyniak kl. 6


Rozmowa o mediach

W tym tygodniu we wtorek przyjechała do nas pani psycholog. Każda klasa miała z nią jedną lekcje. Lecz będzie nas odwiedzać jeszcze przez trzy tygodnie we wtorki. Pani psycholog rozmawiała z nami o mediach. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy. W tym tygodniu rozmawialiśmy o najstarszym przekazie informacji czyli o gazecie. Rozmawialiśmy o tym jakie my czytamy gazety . Jak dawno wydrukowano pierwszy egzemplarz gazety, czy gazety mogą nas uzależnić tak jak niektóre przekazy informacji . Na koniec lekcji zdążyliśmy powiedzieć sobie o drugim młodszym od gazety przekazie informacji czyli o radiu . Ta lekcja była bardzo interesująca. Mamy nadzieje że kolejne będą jeszcze ciekawsze.

Natalia Augustyniak kl. 6


W dzień Bożego Narodzenia wybrałam się z rodziną do Kościoła., aby powitać nowonarodzonego Jezusa. Po Mszy Św. poszłam z rodziną obejrzeć stajenkę, w której był maleńki Jezusek z Maryją i Józefem. Obok nich stali pastuszkowie, różne zwierzęta i Trzej Królowie z darami. Po powrocie do domu zjadłam z rodziną małe przekąski i pojechaliśmy do mojego wujka i cioci. Po przyjeździe wujek oprowadził mnie i rodziców po nowo zamieszkałym domu, a potem wszyscy zasiedliśmy do świątecznego obiadu. Gdy skończyłam jeść obiad razem z wujkiem Tomkiem i moimi siostrami poszłam zanieść siano do karmnika przy lesie, aby zwierzęta miały co jeść. Nagle wujek zaczął rzucać w nas śnieżkami, więc i my przyłączyłyśmy się do zabawy. Biegaliśmy, śmialiśmy się i dobrze bawiliśmy. Kiedy już wszyscy byliśmy zmęczeni, wróciliśmy do domu, a ciocia podała nam gorącą herbatę z cytryną i odrobinką miodu. Gdy już się rozgrzaliśmy wraz z siostrami i drugim wujkiem Maćkiem zaczęliśmy się bawić w chowanego. W domu było dużo ciekawych zakamarków, w których można było się skryć. Po skończonej zabawie przyszła pora na przekąskę, więc razem z siostrami zajadałyśmy przysmaki , które przygotowały razem mama z ciocią. Wreszcie przyszła pora na otwarcie prezentów leżących pod choinką. Mój prezent składał się z biżuterii, kilku kosmetyków i słodyczy, a moje siostry dostały dwie lalki i inne zabawki, którymi zaczęłyśmy się bawić. W końcu przyszedł czas pożegnania i odjazdu. To był bardzo udany dzień, pełen wrażeń, niespodzianek i przygód spędzonych w rodzinnym gronie.

dodała: Angelika Mucha.


Boże Narodzenie

25 grudnia obchodzimy Boże Narodzenie. W ten czas spotykamy się ze swoją rodziną i bliskimi. W Boże Narodzenie przygotowujemy uroczysty obiad oraz rozmawiamy o różnych sprawach. Niekiedy to jedyny czas by porozmawiać z daleką rodziną z którą nie widujemy się często. Boże Narodzenie to czas w którym powinniśmy się cieszyć i wybaczać wszystkie nawet, największe i najgorsze krzywdy. Ten dzień pozostaje w pamięci wszystkich nas.

dodała: Alicja Kudło


Co rok obchodzone jest Boże Narodzenie. Zawsze obchodzimy je 25 , grudnia . W tym dniu spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. Przeważnie jeździmy do tych z którymi nie widzieliśmy się bardzo długo. Boże Narodzenie to czas w którym wybaczamy sobie wszystko i przepraszamy za wszystkie nasze błędy. Musimy pamiętać o tym dniu, ponieważ to czas radości. Powinniśmy w ten dzień uczestniczyć we Mszy Świętej by powitać nowonarodzonego Jezusa.

dodała: Ewelina Zabielska


 

 

Życzymy Wam wielu wesołych i radosnych dni w nadchodzącym roku.
By ten rok przyniósł Wam wiele sukcesów i pogody ducha w nadchodzącym Nowym Roku 2010. Wielu sukcesów, odważnych marzeń, mądrych decyzji, satysfakcji, spokoju i pomyślności
w całym 2010 roku.


 

 

dodała: Angelika Mucha


Przestawienie Wigilijne

     22 grudnia 2009roku w naszej szkole odbyło się przestawienie Wigilijne. W przestawieniu uczestniczyli uczniowie klas 4-6. Przedstawienie zorganizował pan Stanisław Onak. Przedstawienie mówiło o dawnych tradycjach Wigilijnych. Wszyscy głośno śpiewali kolędy. Wszystkim to przedstawienie się podobało. Na koniec przedstawienia podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia i wróciliśmy do klas.

dodała: Kasia Tkaczyk


Zawody sportowe w tenisa stołowego.

09grudnia 2009 roku pojechaliśmy na zawody sportowe w tenisa stołowego który odbył się w Łucce. Zdobyliśmy następujące miejsca:
Klasa 6:
Agnieszka Filipowska i Natalia Augustyniak: miejsce 4 Paweł Gdula i Szymon Tymosiewicz: miejsce 3
Klasa 4:
Agnieszka Aftyka i Ala Kudło: miejsce 3 Marcin Tomasiak i Piotr Dębowczyk: miejsce 3
Miejsca nie były pierwsze, ale i tak uczestnicy cieszyli się z nich. Może za rok zdobędziemy lepsze miejsca.

dodała: Alicja Kudło


Szkolny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2009

SPRAWOZDANIE

Turniej odbywał się w naszej szkole w październiku br. Jego celem było podniesienie wiedzy, umiejętności oraz świadomości uczniów odnośnie zasad bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, dbałości o własne zdrowie i życie. Prowadzącymi konkurs byli: M. Liszewska, A. Peterwas, A. Lisek, M. Kawiak we współpracy z panią dyrektor A. Sową. Sponsorem nagród był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie.

       Turniej odbywał się w kategoriach wiekowych zgodnie z podziałem na klasy. Składał się z dwóch etapów: teoretycznego (5-latki, 6-latki, klasa I – prace plastyczne, pozostali uczniowie – test wiedzy) oraz praktycznego (dzieci młodsze – przejście dla pieszych, starsze – sprawnościowy tor rowerowy). Każdy uczeń otrzymał nagrodę w zależności od osiągniętego miejsca: plecak, artykuły szkolne, elementy odblaskowe, książeczki, zeszyty ćwiczeń, kolorowanki promujące wiedzę o brd.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 19 października 2009r. Laureatami Turnieju zostali następujący uczniowie:

Nagrody wszystkim uczniom wręczyła pani dyrektor gratulując wiedzy i umiejętności, natomiast nauczycielom prowadzącym konkurs podziękowała za zaangażowanie i wkład pracy.

 


Szkoła Podstawowa w Szczekarkowie

podczas

Dnia Otwartego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie
 

      Uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie wraz z opiekunkami Panią Dyrektor Agnieszką Sową i nauczycielką Małgorzatą Liszewską w sobotę dnia 12 września 2009r. wzięli udział w Dniu Otwartym WORD w Lublinie. Szkoła otrzymała zaproszenie na tę uroczystość jako szkoła patronacka, bowiem współpracuje z tym ośrodkiem już od 2005 roku i otrzymuje liczne nagrody, upominki oraz pomoce dydaktyczne wspierające edukację w zakresie wychowania komunikacyjnego. Szkoła mogła skorzystać z tego zaproszenia również dzięki Wójtowi Urzędu Gminy w Lubartowie, który zapewnił bezpłatny transport.

     Dzieci wystąpiły podczas festynu w części artystycznej pt. „Bądź bezpieczny na drodze” oraz wykonały piosenkę „Tacy młodzi”. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami. Chętni uczniowie wzięli udział w Konkursie Wiedzy BRD o Puchar Dyrektora WORD w Lublinie. Dwoje z nich zostało nagrodzonych:

Bogusława Świniarska – za zajęcie I miejsca

Konrad Liszewski – za zajęcie III miejsca

      Otrzymali oni puchary oraz bardzo atrakcyjne nagrody . Szkoła została natomiast wyróżniona przez Panią Naczelnik Wydziału Szkolenia i Promocji BRD Lidię Kwietniewską-Nazimek jako dobrze kształcąca uczniów w zakresie brd.

      Wszyscy uczniowie otrzymali odblaski – zawieszki, odblaskowe smycze oraz opaski, szkoła natomiast - duży zapas planów lekcji, a także kamizelek odblaskowych dla rowerzystów.

dodała: Małgorzata Liszewska


Wycieczka do Lublina

      12 września wstałam wcześniej niż zwykle wstaję w sobotę. Miałam jechać na wycieczkę do Lublina sponsorowaną przez Word. Gdy przybyłam na miejsce pod szkołę część dzieci już była. Wkrótce przybyła pani M. Liszewska. Potem była próba generalna. Po próbie przyjechał autokar. Pojechaliśmy po uczniów ze szkoły w Mieczysławce i pojechaliśmy do Lublina. Po przyjeździe do Lublina przestawiliśmy scenkę o bezpieczeństwie i ruchu drogowym pt. Bądź Bezpieczny Na Drodze. Potem było jedzenie i zapisy na konkurs BRD. Pani Małgosia zachęcała mnie do wzięcia w nim udziału. W końcu się zgodziłam. Gdy poszłam tam z Agnieszką Filipowską i Konradem Liszewskim. Były tam też inne dzieci. Po napisaniu testu były wyniki. Okazało się że byłam na pierwszym miejscu. Bardzo się ucieszyłam. Dostałam puchar i atrakcyjne nagrody. Były tam kask, bidon, profesjonalna pompka, koszulka, smycz, zestaw świateł do roweru. Wróciłam zadowolona. Nigdy nie zapomnę tego wydarzenia.

dodała: Bogumiła Świniarska kl.5


     Artykuły na stronę na stronę internetową proszę przesyłać na adres: serwerpana@op.pl. Każdy artykuł proszę podpisać imieniem i nazwiskiem.

pozdrawiam

dodał: adamP.


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010.

 

      Dnia 1 września 2009 w naszej szkole odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 10.00.Msza rozpoczęła się o godz. 8.00. W naszej szkole rok zaczęliśmy od odśpiewania hymnu ,, Mazurek Dombrowskiego ‘’. Po odśpiewaniu hymnu pani dyrektor Agnieszka Sowa rozpoczęła przemowę. Gdy pani dyrektor skończyła, oddała głos sołtysowi naszej wsi panu Antoniemu Szczepaniakowi. gdyż on powitał nas po wakacjach i rozpoczął nowy rok szkolny.  Po skończonych przemówieniach pani dyrektor powiedziała żebyśmy poszli do swoich klas. Wychowawcami poszczególnych klas są : pani Mirosława Kawiak klasa,,0’’- 1, pani Agnieszka Lisek klasa 2-3, pani Iwona Włodarczyk klasa 4-5, pani Ewa Cur klasa 6. Nauczyciele w klasach podali nam plan na kolejne dni.

Dodała: Agnieszka Filipowska

 


 

III GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

,,ŚWIAT PEŁEN BARW”

SZCZEKARKÓW 2009

,,NIE TYLKO SZTUKA I WIEDZA, ALE TAKŻE

CIERPLIWOŚĆ MUSI BYĆ CZĘŚCIĄ DZIEŁA”

- JOHANN WOLFGANG GOETHE

DNIA 28. 05. 2009 W CZWARTEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZCZEKARKOWIE ODBYŁA SIĘ TRZECIA EDYCJA GMINNEGO KONKURSU PLASYCZNEGO ,,ŚWIAT PEŁEN BARW” POD PATRONATEM WÓJTA GMINY LUBARTÓW, PANA JANUSZA BODZIACKIEGO.

DO KONKURSU PRZYSTĄPILI UCZNIOWIE KLAS ,,0”-VI ZE SZKÓŁ NALEŻĄCYCH DO GMINY LUBARTÓW:

 1. SZKOŁA PODSTAWOWA W ANNOBORZE

 2. SZKOŁA PODSTAWOWA W BRZEZINACH

 3. SZKOŁA PODSTAWOWA W MIECZYSŁAWCE

 4. SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWODWORZE

 5. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŁUCCE

 6. SZKOŁA PODSTAWOWA W SKROBOWIE

 7. SZKOŁA PODSTAWOWA W SZCZEKARKOWIE

 8. SZKOŁA PODSTAWOWA W WÓLCE ROKICKIEJ

DZIEWIĄTĄ SZKOŁĄ BYŁA SZKOŁA PODSTAWOWA Z TARŁA ZAPROSZONA GOŚCINNIE.

KONKURS INAUGUROWAŁ P. TOMASZ MARZĘDA – DYREKTOR SAMORZĄDOWEGO ZESPOŁU ADMINISTRACYJNEGO SZKÓŁ. PRZYBYLI RÓWNIEŻ ZAPROSZENI GOŚCIE: P. ANTONI SZCZEPANIK – PRZEWODNICZĄCY KOMISJI OŚWIATOWEJ ORAZ P. EDYTA WEREMCZUK – PLASTYK Z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W LUBARTOWIE. PANI EDYTA WEREMCZUK PEŁNIŁA FUNKCJĘ PRZEWODNICZĄCEGO JURY OCENIAJĄCEGO PRACE DZIECI.

KONKURS MIAŁ NA CELU:

UCZNIOWIE, KTÓRZY PRZYBYLI NA KONKURS SWE PRACE WYKONYWALI NA MIEJSCU W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZCZEKARKOWIE. ORGANIZATORZY KONKURSU PRZYGOTOWALI CZTERY TEMATY PLASTYCZNE DO WYBORU. BRZMIAŁY ONE:

 1. KOLOROWA WIOSNA

 2. BURZA WIOSENNA

 3. JA- KARYKATURA

 4. NIEDŁUGO WAKACJE

OCENIANIE PRAC PRZEPROWADZONO W DWÓCH KATEGORIACH WIEKOWYCH ZE WZGLĘDU NA UJEDNOLICENIE KRYTERIÓW OCENY:

I KATEGORIA KL.0-III

II KATEGORIA KL.IV-VI

JURY OCENIAŁO PRACE POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI TEMATYCZNEJ, ESTETYKI, POMYSŁOWOŚCI I WYRAZU ARTYSTYCZNEGO W SKŁADZIE:

P. EDYTA WEREMCZUK PRZEWODNICZĄCA

P. TOMASZ MARZĘDA OCENIAJĄCY

P. ANTONI SZCZEPANIK OCENIAJĄCY

 

 

LISTA NAGRODZONYCH MŁODYCH ARTYSTÓW

W

III EDYCJI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

,,ŚWIAT PEŁEN BARW”

SZCZEKARKÓW 28.05.2009
 

KATEGORIA KLAS MŁODSZYCH ,,O”-III:

KATEGORIA KLAS STARSZYCH IV-VI:


 

Dzień dziecka w naszej szkole

29 maja w nszej szkole odbył się dzień dziecka. Wszystko zaczęło się o 9:00. Narpierw był krótki apel i wybieranie osób do konkursów sportowych. Nie walczy liśmy o nagrody chodziło tylko o dobrą zabawę. Konkurencje były rużne: biegi z woreczkiem na głowie, prowadzenie piłki kijem do mini chokeja, noszenie woreczka na rakietce do tenisa. Z powodu deszczu pieczone kiełbaski zjedliśmy w szkole. Po jedzeniu odbyła się krótka dyskoteka na której była cała szkoła. Po dyskotece odbył się mecz piłki siatkowej uczniowie i rodzice. Wygrali uczniowie ale to tylko zabawa.


 

Konrad Liszewski


Karta rowerowa 2009


25 maja o godzinie 8:00 pani Liszewska rozstawiła miasteczko ruchu drogowego na boisku szkolnym. Po chwili czwarta klasa ćwiczyła jazdę na kartę rowerową. O godzinie 9:00 przyjechali przedstawiciele WORD-u z Lublina. Po przywitaniu gości i małych wskazówkach zaczęło się zaliczanie. Przed wjazdem na miasteczko uczniowie losowali cyfry, do których będą jechać. Cyframi były oznaczone krzesełka, na których siedzieli chłopcy z klasy szóstej i podpisywali się na karteczkach, które miała klasa czwarta. Żeby do nich dojechać musieli jeszcze przestrzegać przepisów ruchu drogowego i uważać na znaki, a to było bardzo trudne. Na szczęście wszyscy zdali kartę rowerową. Na koniec został pokazany film o ruchu drogowym rowerzystów.

Konrad Liszewski