Aktualności 2008/2009


Wycieczka rowerowa do sernik

Wyjechaliśmy czwartego maja o godzinie 7:30. Jechaliśmy dwoma kolumnami. Dwóch chłopaków z klasy szóstej zatrzymywali samochody gdy skręcaliśmy na skrzyżowaniach. O godzinie 9:00 dojechaliśmy do Rancza Arka w Sernikach. Najpierw przewodnik oprowadził nas i zapoznał z niektórymi zwierzętami z tego gospodarstwa. Następnie bawiliśmy się na placu zabaw i jeździliśmy gokardami, graliśmy w siatkówkę, zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni linowej. Była też elektryczna karuzela, ale najfajniejszy był „dmuchany zamek”. Na koniec rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. W drodze powrotnej były jeszcze lody.

Konrad Liszewski
 


Spacer wiosenny

     W piątek , sobotę i niedzielę była ładna wiosenna pogoda więc schowałem zimowe ubrania w kąt szafy. Potem pojechałem z tatą i bratem na wiosenny rajd po Szczekarkowie i okolicach. Teraz wiem że wiosna jest bardzo ciepła miła i dobra. Przynajmniej w tym roku.

Dodał: Konrad Liszewski


Rekolekcje wielkopostne.

      W dniach 29.03.2009 , 01.04.2009 i 02.04.2009 odbywały się rekolekcje wielkopostne dla nas to oznaczało spowiedź św. i komunię św.

 

Dodał: Konrad Broniszewski

 


Propozycje wyglądu pisanek wielkanocnych

Nazwy jaj wielkanocnych zależą od sposobu ich barwienia.

Kraszanki - jajka o czerwonej barwie, od staropolskiego słowa "krasić" - barwić, upiększać.

Skrobanki - na jednolitym tle kraszanki lub malowanki wyskrobuje się wzorek (np. szpilką).

 

Nalepianki - jajka ozdobione nalepionymi na skorupkę różnobarwnymi wycinkami z papieru.

 

              W moim domu mama gotuje w gorącej wodzie czerwone cebule aż woda się zabarwi. Potem wyjmuję cebule i wkłada jajka. Czeka aż woda ostygnie i wyjmuje fioletowe jajka. Jajka skrobiemy nożem.

Napisał: Szymon Tymosiewicz

 


Na lekcjach nie wolno rozmawiać.

     Na lekcjach nie wolno rozmawiać dlatego, że przeszkadza się nauczycielom i kolegom. W poniedziałek nie mogłem poradzić sobie z opanowaniem się i zacząłem rozmawiać . Pan się na mnie zdenerwował. Ze wstydem przeprosiłem pana i powiedziałem że nigdy już nie będę przeszkadzał na lekcjach.

Napisał: Paweł G. kl. 5


      Dzisiaj na Internecie grałem w grę plemiona. Jakieś goście mnie zaczęli atakować . A na innym świecie buduje budynki. Mój login to rafaelo1435 hasło *********** nie mogę ujawnić.

I czekam bo muszę zobaczyć czy mnie przejmie czyli moją wioskę. Ale ja takiemu gościowi będę przejmował . Najpierw muszę wybić monetę żeby mieć szlachcica wtedy będę mógł przejmować wioskę. Mam na różnych światach loginy i na nich gram. Jeśli chcesz grac w plemiona to wejdź na stronę: www.plemiona.pl

Napisał: Rafał Marzec


      Rocznica śmierci Jana Pawła II

     Niedługo w naszej szkole ma się odbyć przedstawienie na cześć Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy apelu maja się ubrać na galowo. Na apelu będzie przedstawiany życiorys sługi Bożego Jana Pawła II. W apelu uczestniczą chłopcy i dziewczyny. Będą śpiewane piosenki między innymi ,,barka”. Gdy uczestnicy wychodzą na arenę idą krokiem poloneza. Na początku pani od w-f musiała nauczyć ich kroków. Dziewczyny od razu zaczaiły lecz chłopcom przyszło to z trudem. Przedstawienie organizuje pani Iwona Włodarczyk.

Dodała: Natalia Krupa

 


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

      21marca to dzień, w którym przychodzi wiosna. My w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie powitaliśmy wiosnę konkursami i zabawami wiosennymi. W tym dniu nie było lekcji. Odbył się konkurs playback show o złoty, srebrny i brązowy mikrofon. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje pomysły na wiosenny strój, najlepsi zostali nagrodzeni. Odbył się również mecz piłki siatkowej uczniowie kontra nauczyciele. Jednym z konkursów był ten na najładniejszą marzannę. Potem poszliśmy spalić marzannę. Gdy paliła się marzanna śpiewaliśmy wiosenne piosenki.

dodał: Konrad Liszewski kl. V


Moje domowe zwierzęta !

      W moim domu mam cztery zwierzęta. Wszystkie są wyjątkowe na swój sposób. Pierwszym z nich jest pies. Wabi się on Lampo. Jest On koloru białego. Uwielbia chodzić na spacery na łąkę i do lasu. Kiedy dostaje jedzenie, nie ruszy go póki się go nie pogłaska. Gdy zobaczy kogoś kogo lubi to biegnie na niego i skacze. Potrafi skoczyć z taką siłą że morze przewrócić dorosłą osobę. Gdy weźmie go się na spacer to potem nie chce wracać do klatki. Drugim i trzecim zwierzęciem są dwie papugi. Jedna z nich nazywa się Blu i jest niebieska z zielono-żółtą główką. Druga ma na imię Śnieżek i jest szaro-biała. Ma ona niebieskie plamki, ale tylko pod skrzydłami. Latają nawet dobrze, ale Śnieżek ma kłopoty z lądowaniem (czasami uderza w ściany). Mają ostre dzioby, chociaż w klatkach mają zamontowane specjalne „wapienka” do ścierania dzióbków. Karmę dostają zawsze wieczorem. Na noc są wynoszone do innego pomieszczenia (gdzie nikt nie śpi) gdyż już o piątej rano zaczynają „śpiewać”. Moim czwartym zwierzątkiem jest szynszyla o imieniu Pysio. Jest on szary. Ma puszystą sierść. Bardzo mocno gryzie i potrafi rozgryźć ludzką skórę. Ma on w klatce wielki kielich w którym jest specjalny piasek. W tym piasku Pysio się kąpie. To było ostatnie zwierzątko, ale kiedyś miałam chomika, który uciekł z klatki i zjadł trutkę na myszy.
 

dodała: Izabela Małecka klasa VI


Dzień kobiet!

     Był dzień kobiet. Zostało przygotowane przedstawienie, które pokazywało jak odnoszono się do kobiet i jakie podarunki im dawano w dniu święta. Przedstawienie to zaczynało się od piosenki „Być kobietą…”. Potem natomiast były czasy Adama i Ewy gdzie Adam składał Ewie życzenia z okazji jej stworzenia. Następnie była era kamienia łupanego. Wtedy życzenia składał nie Adam lecz „dzikus”. Podarował kobiecie wtedy kamienny grzebień. Nastały czasy starożytne. Tam prezentem był wieniec. Po tych „przebytych” czasach była przerwa w której została zaśpiewana piosenka „To nie ja byłam Ewą…”. W czasach średniowiecznych do damy przybył rycerz. Dał on jej kwiatek po czym ona wsiadła z nim na konia i odjechali. Potem były czasy Indian. Indianin dał kobiecie naszyjnik z zębów krokodyla. Na koniec był dwudziesty pierwszy wiek. Tam chłopak dziewczynie dał Coca Colę. Na koniec dał występ zespół „Jako tako śpiewają”. To był już koniec przedstawienia.

dodała: Izabela Małecka klasa VI


Dzień wiosny

     W piątek 20.03.2009 odbył się pierwszy dzień wiosny. Trzeba było ubrać się na zielono. Każda klasa miała zrobić swoja marzannę oraz wytypować dwóch modeli ze swojej klasy. Miał się również odbyć ,,mini plejbeck show”. Nauczyciele zaplanowali tez niespodziankę. Odbył się mecz w siatkówkę nauczyciele kontra uczniowie. Wygrali uczniowie. Pierwsze miejsce w najładniejszej marzannie zajęła klasa 0 i I. Drugie miejsce miała klasa II , a trzecie klasa VI. W ,,mini plejbeck show” pierwsze miejsce zajęła klasa III. Klasa V miała drugie, a trzecie inny zespół klasy III. Na koniec wszystkie klasy spaliły swoje marzanny na ognisku.


dodała: Natalia Krupa klasa VI


Wyjazdy na basen

      W klasach 2-6 co miesiąc organizowane są wyjazdy na basen. Płacimy 15zł za półrocze. Basen organizowany jest w ramach wychowania fizycznego. W basenie pływamy dokładną godzinę. Potem suszymy włosy i ubieramy się. Później możemy zjeść coś w bufecie. Potem wracamy do domu ok. 16.30.Wszystkim podobają się wyjazdy na basen, i wszyscy są zadowoleni z nich. Wyjazdy na basen organizuje pani Iwona Włodarczyk i pani Małgorzata Liszewska. Wyjeżdżają z nami też inne szkoły.

dodała: Bogumiła Świniarska kl.4


Jasełka w szkole

      Jak co roku w naszej szkole odbywają się jasełka. W tym roku odbędą się 1 lutego. Dzieci z klas 4-6 wcielą się w różne role. Wszyscy razem będziemy kolędować. Na jasełkach będą nasi rodzice i znajomi. Przewodnictwo nad jasełkami obejmą pani E. Cur  i pan S. Onak.                                                             

Tak było w tamtym roku.                                      

 

dodała: Bogumiła Świniarska kl.4


                                          Ferie już blisko

     Za niecałe trzy tygodnie w naszej szkole odbędą się ferie zimowe. Wszyscy z zniecierpliwieniem  czekają na nie. W ferie wszyscy bawią się z przyjaciółmi ,a większość spędza ferie z rodziną. W naszej szkole w pierwszy tydzień organizowane zajęcia. Przychodzi na nie wiele osób. Cieszymy się również z dobrych stopni wystawionych na półrocze.

dodała: Bogumiła Świniarska kl.4


     Gdy przyjdą Święta w srebrnej bieli, gdy Stary Rok w Nowy sie zamieni, przyjmijcie gorące nasze życzenia, niech sie Wam spełnią wszystkie marzenia.

      Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła
 i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

        Pracownicy szkoły.

 


IV Szkolny Turniej BRD – podsumowanie

      W październiku i listopadzie br. odbywały się w naszej szkole konkursy mające na celu popularyzację wiedzy i umiejętności dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

            Uczniowie klas IV – VI mieli do pokonania na rowerze sprawnościowy tor przeszkód. Dzieci z  klas „0” - III wykazywały się znajomością zasad w ruchu pieszych oraz sprawnością w konkurencjach dostosowanych do ich wieku, wzięły udział w projekcie „Uważam na siebie”, rozwiązywały test wiedzy lub wykonywały zadania plastyczne związane ze znajomością znaków drogowych.

            Turniej odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:

 „0” - I ;      II – III;    IV – VI

            Przygotowaniem, przeprowadzeniem i podsumowaniem turnieju zajmowała się komisja  w składzie:

 Liszewska Małgorzata

Mikołajczak Jolanta

Lisek Agnieszka

Peterwas Adam

            Nagrody główne w turnieju ufundował WORD w Lublinie:

 plecaki

worki

czapki

            (zawierające elementy odblaskowe)

            Nagrody w postaci smyczy, kredek, długopisów, planów lekcji otrzymaliśmy od PZU.

            Dnia 17. listopada 2008r. odbyło się podsumowanie. Na wstępie społeczność szkolna obejrzała prezentację multimedialną „Masz jedno życie”. Następnie pani dyrektor Agnieszka Sowa pogratulowała uczestnikom oraz wręczyła nagrody. Uczniowie klas „0” - I zostali wyposażeni dodatkowo w światełka odblaskowe. 

            Laureaci IV Szkolnego Turnieju BRD to:

w kategorii klas IV – VI:

O  Kudło Jakub kl. 6

O  Tymosiewicz Chrystian kl. 5

O  Dębowczyk Damian kl. 6

O  Liszewski Konrad kl. 5

O  Marzec Rafał kl. 6

w kategorii klas II – III:

O  Socha Hubart kl. 3

O  Tymosiewicz Olgierd kl. 3

O  Brygoła Krystian kl. 2

w kategorii klas „0” - I:

O  Kubera Łukasz kl. 1

O  Szczęch Łukasz kl. „0”

O  Zyga Sebastian kl. 1

Otrzymali oni nagrody główne – plecaki, ale każdy uczestnik turnieju został nagrodzony.

dodała: ML


Święto Niepodległości

      W szkole zaczęło się ono dzień później (12. listopada.). Uroczystość zaczęła się o godz. 9.50. Uczestnicy apelu ubrali się na galowo. Trwał on 45 min. Dziewczęta śpiewały rożne piosenki np.: ,,Rota”, ,,Piechota”, ,,Przybyli ułani”, ,,Idzie żołnierz”. Były recytacje wierszy patriotycznych oraz przypomnienie historii walki o niepodległość. Cała szkoła odśpiewała ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Na koniec pani dyrektor Agnieszka Sowa jeszcze raz podkreśliła wagę tego święta oraz podziękowała uczniom klas: IV – VI i opiekunom (panu Jarosławowi Wojciukiewiczowi, pani Agnieszce Chudziak) za przygotowanie akademii.

Dodała: Natalia Krupa


Święto Ziemniaka!

      Dnia 04.11.2008 odbyło się w szkole Święto Ziemniaka. Były konkurencje, w których najpierw rywalizowały młodsze klasy (zerówka-pierwsza, druga i trzecia), a następnie starsze (czwarta, piąta, Szósta). Młodsze klasy rywalizowały na Sali, zaś starsze na  boisku szkolnym.  Po pełnych emocji zmaganiach rozpalono ognisko i upieczono ziemniaczki J . Po zjedzeniu kartofli klasy 4, 5, 6 udały się na basen.

dodała: Izabela Małecka


Ślubowanie kl. I

Ślubowanie kl. I odbyło się dnia 29.10.2008 . W tym dniu nasi koledzy z klasy I mieli pasowanie na ucznia. Przedstawienie przygotowała pani Jolanta Mikołajczak. Występowali w nim uczniowie z klas IV, V i VI oraz pierwszaki. W klasie pierwszej jest czterech chłopców. Przedstawienie wszystkim się podobało, a w szczególności mamom pierwszaków. Potem pani Justyna Filipowska wygłosiła mowę. Głos zabrała również pani dyrektor Agnieszka Sowa, która następnie pasowała całą klasę I na uczniów naszej szkoły. Pierwszaki otrzymali woreczki, w których były różne niespodzianki. Na zakończenie mamy przygotowały pyszny poczęstunek.

dodał: Damian Mucha kl. VI


,Głuszmen" i ,,Peppa".

     Pewnego dnia przyszedłem do szkoły. W czasie lekcji dziewczyny wpadły na pomysł, żeby mieć w klasie zwierzątko.

     Najpierw chcieliśmy kupić chomika, ale stwierdziliśmy że one śmierdzą. Na każdej lekcji wszyscy zastanawiali się co kupić. Na koniec wszystkich zajęć nikt nic nie wymyślił. Kiedy przyjechałem do domu i jak mój tata przyjechał, to powiedział że obok drogi leżą dwie świnki morskie. Ja od razu tam pojechałem, aby je zobaczyć i wziąć do domu. Złapałem tylko jedną ponieważ druga mi uciekła. Trzymałem ją w klatce po chomiku. Dawałem jej jeść marchewki, bo nic innego nie chciała. Następnego dnia poszedłem do szkoły i powiedziałem że ją znalazłem, a wtedy pomyślałem że one mogą być u nas w  klasie. Wszyscy się zgodzili. Na lekcji zapytaliśmy się naszej wychowawczyni, pani wychowawczyni się zgodziła.

     Ale zapytała się nas czy pani dyrektor się zgodzi. Na przerwie wszyscy poszliśmy do pani dyrektor zapytać czy mogą zostać w szkole, pani dyrektor się zgodziła, ale zapytała kto będzie ją brać na weekend. Powiedzieliśmy ,że dyżurny. Kiedy wracałem do domu to zauważyłem drugą świnkę morską, szybko pojechałem do domu zostawić plecak i po nią pojechałem. Kiedy już tam przyjechałem to jeszcze tam była ,wziąłem Ją do domu. Następnego dnia zaniosłem obie do szkoły. Krzysiek miał przynieść klatkę, ponieważ w klatce było dużo miejsca to zostały dwie. W tym samym dniu wymyśliliśmy imienia dla świnek ,,Głuszmen" i ,,Peppa".

dodał: Damian Dębowczyk kl. VI


Dzień Nauczyciela
Dnia 15 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 9:40 rozpoczęło się przedstawienie pt. „Szkoło, szkoło.” Występowali uczniowie klas 4 – 6, których przygotowywały do tego dnia panie Ewa Cur i Iwona Włodarczyk. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali wiele serdecznych życzeń oraz piękne jesienne róże. W imieniu rodziców serdeczne życzenia przekazała nauczycielom pani Justyna Filipowska, a na ręce pani dyrektor złożyła bukiet pięknych kwiatów .

dodał: Damian Mucha kl. VI

Wybory do samorządu uczniowskiego.

     Dnia 25 września 2008 r.(to był czwartek) odbyły się wybory uczniów do samorządu. Kandydaci przygotowali specjalne plakaty zachęcająca do głosowania na nich. Zgłosiły się trzy osoby. Osoby kandydujące do samorządu to Iza Małecka, Natalia Augustyniak i Natalia Krupa. Plakaty wyborcze wisiały na tablicy przez kilka następnych dni. Głosowanie odbyło się jakieś trzy dni po wywieszeniu plakatów (nie licząc soboty i niedzieli). Wynik głosowania dał do zrozumienia że przewodniczącą samorządu została Natalia Krupa, zastępcą Natalia Augustyniak, a skarbnikiem Iza Małecka.

dodała: Izabela Małecka


Tour de Polonge

     Dzisiaj wstałam bardzo podekscytowana , ponieważ przez Szczekarków przejeżdżał wyścig kolarzy Tour de Polonge. Szybko się ubrałam i pojechałam do szkoły. Na lekcjach byłam rozkojarzona, bo ciągle myślałam o wyścigu. Po ostatniej lekcji w-f wszyscy byliśmy ciekawi i poszliśmy z całą szkołą na długi spacer. Kiedy wróciliśmy zaczął padać deszcz. Pani w szkole rozdała pompony, peruki i transparenty. Gdy wyszliśmy, na ulicy stała straż i pilnowała, by nikt nie wychodził na ulicę. Jak przyjeżdżał jakiś samochód, to wszystkie dziewczyny machały pomponami, a chłopaki podnosili transparenty do góry. Czekaliśmy jakieś pół godziny i wtedy nadleciały helikoptery przyjechała policja na motorach i w samochodach. Przed wyścigiem przyjechał ogromny samochód z wielkimi kołami. Nie tylko my w Szczekarkowie wyszliśmy na powitanie kolarzy. Naprzeciwko nas stali inni ludzie, jeden pan wyjechał na boczną drogę i gdy jakiś samochód przejeżdżał, zaczynał trąbić. Pan strażak ciągle nas upominał by nie wychodzić na ulice.
     Nagle z mgły wyłonili się kolarze. Było ich mnóstwo, przejechali tak szybko , że nie zdążyliśmy im się dobrze przyjrzeć. Padał deszcz zmokły nam transparenty i my sami . Dziewczyny z młodszych klas krzyczały najgłośniej. Po przejeździe kolarzy rozeszliśmy się do domów.dodały: Natalia Krupa Agnieszka Filipowska i Natalia Augustyniak


Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

      Dnia 1 Września 2008r o godz. 10.00 .Odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Przybyli zaproszeni goście i okoliczni mieszkańcy. Czas nauki rozpoczęliśmy Hymnem Narodowym. Na rozpoczęcie roku szkolnego przybył Sołtys wsi Szczekarków . Powitaliśmy nowych uczniów szkoły oraz klasę 0. Sołtys życzył dużo sukcesów w nauce. Dyrektor szkoły ogłosił skład nauczycielski i odesłał nas do klas. W klasie wychowawczyni powitała nas serdecznie i podała plan lekcji na następny dzień. Dla klasy czwartej było to wielkie przeżycie ponieważ spotkali się z innymi nauczycielami i inny sposobem oceniania. Każdy był smutny ponieważ musiał wrócić do szkolnych zajęć lecz miło było spotkać się z przyjaciółmi.

dodali: Natalia Augustyniak i Chrystian Tymosiewicz