Aktualności - rok szkolny 2014/2015.

Zakończenie roku szkolnego

 

 

 


 

FESTYN RODZINNY

W SZCZEKARKOWIE

Dzień 2 czerwca 2016 roku był radosnym dniem dla mieszkańców Szczekarkowa, którzy przybyli na Festyn Rodzinny zorganizowany przez społeczność Szkoły Podstawowej. Od zarania dziejów małe i duże społeczności lokalne gromadzą się każdego dnia na nowo odkrywając ponadczasową prawdę, że rodzina w życiu jest skarbem i w niej można szukać oparcia.

 

I tak też było w Szczekarkowie, gdzie każdy od lat 3 do 103 mógł znaleźć coś dla siebie. A wszystko zaczęło się od spektaklu „Czerwony Kapturek” i nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że to rodzice przygotowali to przedstawienie dla dzieci. Wydarzenie budziło cały wachlarz emocji od strachu i łez, kiedy to wilk pojawia się w ciemnym lesie po radość i szczęście, kiedy leśniczy ratuje przestraszoną babcię i Czerwonego Kapturka. Spektakl ten był również częścią międzynarodowego projektu eTwinning „Theatre as a means of teaching English” realizowanego przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie. W dalszej części Festynu Rodzinnego dzieci wraz ze swoimi rodzicami brali udział w różnych konkurencjach sportowych. Synowie rywalizowali z ojcami w meczu piłki nożnej. Integracja była fenomenalna. W tym wszystkim chodziło przede wszystkim o wspólną integrację i dobrą zabawę.

   

Przy ogromnym grillu rodzice uczniów dzielnie dbali, aby nikt nie zasłabł z głodu. I w tej dziedzinie uczestnicy Festynu odnieśli pełny sukces. Najmłodsi mogli poskakać  na dmuchanym zamku, oczywiście pod bacznym okiem dorosłych. Każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie. „Zawsze lubię jak przychodzimy tu z mamą i tatą. Tu jest tak kolorowo” -  uśmiecha się Ola, jedna z uczestniczek. Najważniejsza w tym wszystkim jest atmosfera, która świadczy, że kolejny Festyn Rodzinny w Szczekarkowie zakończył się pełnym sukcesem.

 

 


NIVEA w Szczekarkowie

Nasza szkoła bierze udział w konkursie na podwórko NIVEA. Bardzo wszystkich prosimy o pomoc w głosowaniu.  Wystarczy wejść na tę stronę http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko2016 i się zarejestrować.  Następnie, po aktywacji konta na poczcie prosimy o systematyczne głosowanie. Głosowanie trwa do 30 czerwca. Wyniki mają być podane następnego dnia.  Bez was nie uda nam się nigdy zwyciężyć. Aby zwiększyć szansę wygranej prosimy zachęcać rodzinę, sąsiadów oraz znajomych do oddawania głosów na naszą szkołę

   Każdy głos jest dla nas bardzo ważny, ponieważ przybliża nas do osiągnięcia celu.


Wycieczka
do Magicznych
Ogrodów

    W dniu 23 maja 2016r. uczniowie klas  0 – III odwiedzili park tematyczny Magiczne Ogrody w Trzciankach koło Janowca.

    Magiczne Ogrody składają się z różnych krain, do których docieraliśmy wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew, pachnących kolorowych kwiatów. W ogrodach czekało na nas mnóstwo atrakcji. Zobaczyliśmy Marchewkowe Pole, Robankową Łąkę, mogliśmy zwiedzić kolejką Kwiatową Dolinę, Krainę Wróżek Smużek, osadę Bulwiaków, pełne strachu Mroczysko i przytulić się do włochatych Mordoli. Bawiliśmy się również na placach zabaw i dmuchańcach. Korzystając z pięknej pogody z zachwytem podziwialiśmy to połączenie natury z baśniowym światem. Bardzo zadowoleni po  dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do szkoły..

 

 

Agnieszka Lisek


Edukacyjna wycieczka do Lubartowa

    Dnia 23 maja uczniowie klas 4-6 pod opieką p. Ewy Cur, p. Stanisława Onaka oraz p. Agnieszki Sowy udali się na edukacyjną wycieczkę.

    Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie biblioteki publicznej. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy informacji o miejscu, w którym się znajdujemy od pana oprowadzającego nas po budynku.  Następnie udaliśmy się do muzeum regionalnego. Widzieliśmy tam wiele przedmiotów wykopanych z okolic Lubartowa. Były także makiety przedstawiające m.in. dawne podwórko, młyn, i wyposażenie kuchni.  Po dużej dawce wiedzy poszliśmy do kina „Lewart” na film pt: „Księga Dżungli”.  Bajka ta wszystkim bardzo się podobała i z chęcią obejrzelibyśmy ją ponownie.  Na sam koniec wycieczki udaliśmy się na lody na nowym rynku.

 Wycieczka ta była bardzo ciekawa i pouczająca.


Rzeźbiarstwo na lekcjach techniki  

Ostatnio na lekcjach techniki szóstoklasiści rzeźbili w drewnie. 

Uczniowie z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Każdy zrobił co innego. Niektórzy wyrzeźbili siekierę, topór, a inni ozdoby do domów.

  Dzięki tym lekcjom mogliśmy rozwijać swoją wyobraźnię, świetnie się przy tym bawiąc.


My turyści – przedszkolaki

        W piątek 13 maja 2016 r. pomarańczowym autobusem wyruszyliśmy na podbój Kozłówki. Za sprawą karnetu na wejście Zespół Pałacowy Zamojskich stanął dla nas otworem. Na pierwszy rzut pałac, piękne obrazy, schody, sufity, nic nie umknęło uwadze naszych przedszkolaków. Na zakończenie zwiedzania, tak jak przewidywałam, pani przewodnik bardzo pochwaliła zachowanie przedszkolaków mówiąc, że „nawet dorośli nie zawsze potrafią się tak pięknie zachować” jak oni.        Następnym etapem naszej wycieczki była wystawa zabawek, największym zainteresowaniem cieszyła się miniaturowa, bardzo misterna sala gimnastyczna. I przyszedł czas na piknik, każdy wypakował zawartość swoich plecaków na polanie koło placu zabaw. A po posiłku zabawa, żaden sprzęt z placu nie został pominięty. Potem znowu posiłek i oglądanie pięknego ogrodu przy pałacu, nie jeden z nas miał ochotę położyć  się na pięknych „dywanach trawy”.  (ale powstrzymaliśmy się  J) Była jeszcze kaplica przypałacowa, ptaszarnia, powozownia i Muzeum Socjerealizmu ( wbrew pozorom wzbudzało zainteresowanie).

 

Dodała Edyta Sadurska


Wycieczka
w Góry

 

    Dnia 9 maja uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Ewy Cur i p. Stanisława Onaka pojechali w Góry Świętokrzyskie. Najpierw wjechaliśmy kolejką na Łysą Górę. Tam zwiedziliśmy klasztor benedyktynów. Dowiedzieliśmy się wielu bardzo ciekawych rzeczy na temat klasztoru. Mieliśmy okazję uczestniczyć w adoracji Krzyża Świętego. Następnym punktem programu był Park Miniatur w Krajnie. Widzieliśmy tam wiele budowli z całego świata m.in. Plac Św. Piotra, słynną wieże Eiffla, egipskie piramidy, a także sfinksa. O każdej budowli dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek od przewodnika. Po obiedzie udaliśmy się do zamku Krzyżtopór. Najpierw pani przewodniczka wyjaśniła nam, dlaczego zamek ma taką nazwę oraz opowiedziała ciekawą historie tej niezwykłej budowli. Po zwiedzeniu zamku mieliśmy czas wolny na zakupienie pamiątek.                                                                        

Wszystkim bardzo podobała się ta wycieczka w góry.


Wszystko dla zdrowia

 

    W dniu 28 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wólce Rokickiej rozegrano XXV Turniej Sprawnościowy pod hasłem „Wszystko dla zdrowia”. W zawodach udział wzięły drużyny z klas I-VI ze szkół podstawowych w Annoborze, Brzezinach, Mieczysławce, Szczekarkowie, Łucce, Nowodworze, Skrobowie i Wólce Rokickiej. W I rundzie zawodów szkoły rywalizowały w siedmiu konkurencjach sprawnościowych. Do finału przeszły cztery najlepsze drużyny, które zmagały się w sześciu konkurencjach.
    Nasi uczniowie zajęli II miejsce z wynikiem 31 pkt. I otrzymali   pamiątkowy dyplom oraz puchar . 


Uroczystość poświęcona pamięci

świętego Jana Pawła II 

„Pamięć jest wieczną miłością”

 

W dniu 14.04.2016 roku w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbyła się uroczystość  poświęcona pamięci Świętego Jana Pawła II.  Uczniowie pod przewodnictwem nauczycielki Pani Iwony Szumiecoddali hołd Wielkiemu Polakowi. Celem przewodnim uroczystości była idea kultywowania pamięci o naszym ukochanym Ojcu Świętym. Chcieliśmy przybliżyć  naszym najmłodszym uczniom  Jego postać , słowa i naukę. Cieszymy się z obecności zaproszonych gości, rodziców i mieszkańców Szczekarkowa, którzy razem z nami mieli okazję do refleksji i zadumy. Wspomnienia z życia Świętego Jana Pawła II spowodowały, że w niejednym oku zakręciła się łza.  Cieszymy się, że uczniowie podjęli inicjatywęi z wielkim zaangażowaniem wystąpili. Jesteśmy dumni, że dzięki takiej postawie nauka Świętego Jana Pawła II nie zatrze się w naszej pamięci,a słowa: „Szukałem Was, a teraz wy przyszliście do mnie” potraktowaliśmy jak testament, który wypełniamy.


Dzień
Samorządności

    W czwartek, 7 kwietnia w naszej szkole odbył się  Dzień Samorządności.

 Tego dnia uczniowie przejęli władze w szkole. Po krótkim apelu i przydzieleniu klucza nowemu panu Dyrektorowi Bartłomiejowi , wszyscy udali się do klas. Najstarsi  uczniowie zajęli się prowadzeniem zajęć w klasach 0-5 oraz w przedszkolu.  Trzy krótkie lekcje minęły szybko i wesoło. Potem uczniowie klasy czwartej i piątej pod kierunkiem pani Ewy Cur przedstawili sztukę pt: „Czerwony Kapturek”.  Występ ten był bardzo udany i wszystkim się podobał, co można było wyczytać z głośnych braw. Następnie odbył się konkurs na eko- marzannę. Każda klasa wykonała swoją marzannę używając m.in. gazet, bibuły i torebek foliowych.  Na znak naszej niechęci do zimy spaliliśmy kukłę wykonaną przez starszych uczniów. Po całej uroczystości wszyscy wrócili szczęśliwi do domów.

 

                                                               Patrycja Lisek  

Uczniowie ze Szczekarkowa
i
Annoboru w Warszawie

        Dnia 6 kwietnia 2016 roku uczniowie ze Szczekarkowa i Annoboru pojechali na wycieczkę do Warszawy.

        Najpierw udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Po tym jak zachwyciliśmy nasze oczy piękną panoramą Warszawy, pojechaliśmy do ATM Studio na nagrania programu „Surprise, Surprise”.

        Tam poznaliśmy zwykłych-niezwykłych ludzi. Były to osoby szlachetne, oddane i bezinteresowne, które z przyjemnością pomagają innym. W studiu było wiele wyjątkowych spotkań, których byliśmy świadkami. Każdy z niezwykłych bohaterów został uhonorowany niespodzianką, będącą spełnieniem ich życiowych marzeń.

        Ta wycieczka pokazała nam- uczniom, że warto bezinteresownie pomagać innym. Ponieważ dobro zostanie wynagrodzone.

 

                                                                                        Patrycja Lisek


Pieczemy pizzę
 
Na lekcjach techniki klasa szósta piek
ła pizzę. Każdy miałprzydzielone do wykonania zadanie. Gdy jedni wykładali ciasto na blachę inni kroili dodatki. Uczniowie wykonali kilka rodzajów tego włoskiego specjału. Każdy z obecnych nauczycieli został poczęstowany wypiekiem uczniów. Wszystkim bardzo smakowała przekąska, która przybyła do nas z Włoch.

                                             Patrycja Lisek

  

 

  


Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
składamy serdeczne życzenia, wesołego Alleluja
oraz dużo zdrowia i pogody ducha.


Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca
nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego. 

Dyrektor, pracownicy oraz uczniowie
Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie
 

 

Pasowanie na czytelnika

     W poniedziałek odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika.

      Na początku uczniowie z klasy czwartej i piątej przekazali swoją wiedze o książkach pierwszakom.Pani Agnieszka Sowa, która była organizatorką uroczystości przeczytała fragment książki, aby zachęcić do czytania.  Dla pierwszaków zostały przygotowane zabawy związane z bajkami oraz literkami.Na sam koniec uroczystości pani dyrektor pasowała pierwszakówna czytelników.

Patrycja Lisek  


Wycieczka do Warszawy

    Dnia 11 marca udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw udaliśmy się do gmachu telewizji Polskiej. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o pracy w telewizji. Widzieliśmy wiele miejsc, gdzie powstają różne filmy, które później możemy oglądać na ekranach naszych telewizorów. Byliśmy także w studiu „Pytanie na śniadanie”. Dostrzegliśmy tam szary dym unoszący się w powietrzu. Pan stojący obok sprawdził, co się dzieje, a my udaliśmy się do muzeum. Zdążyliśmy tylko tam wejść i usłyszeliśmy alarm przeciwpożarowy. Spokojnie, niedowierzając w zaistniałą sytuacje ewakuowaliśmy się do autokaru. Kolejnym punktem naszej wycieczki był udział w nagraniach Openerów do czwartego i piątego odcinka „ Tańca z gwiazdami".  Przed i po nagraniach mieliśmy okazje spotkać się z aktorami, którzy chętne ustawiali się do wspólnych zdjęć i rozdawali autografy.

      Po nagraniach  bardzo zmęczeni  ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

 

                                                                                     Patrycja Lisek


Dzień Kobiet

 

Z okazji Dnia Kobiet
Wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marze
ń
zadowolenia z siebie,
du
żo szczęścia i uśmiechu
oraz wiele rado
ści życiowej!

  

 

    Dnia 8 marca odbyło się krótkie przedstawienie z okazji Dnia Kobiet.. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klas 4-6 pod kierownictwem  pani Iwony  Szumiec. Najpierw uczniowie zaśpiewali piosenkę, następnie jeden z  uczniów wyjaśnił  znaczenie słowa „kobieta” a jego asystentka przedstawiła  różne typy kobiet. W takt muzyki dziewczyny świetnie odegrały swoją rolę. Na koniec został ogłoszony wynik konkursu na„Super Babkę”, którą została Julia Dunda z klasy piątej.                   .
    W tym dniu wszystkie uczennice dostały skromne prezenty od swoich kolegów, a panie nauczycielki zostały obdarowane pięknymi kwiatami.

  Patrycja Lisek

   


Super Kids

    Dnia 7 marca 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków, oddziału przedszkolnego 5-6 latków i z klas I-III wybrały się do Lubartowa. W pierwszej kolejności odwiedziły salę zabaw „Super Kids”. Ale się działo, dookoła tyle atrakcji, że 1,5 godziny minęło bardzo szybko. Były kulki , zjeżdżalnie, piłkarzyki, duże klocki, domki i bajki. Zjedli drugie śniadanie i udali się na seans w kinie Lewart. Wyświetlana była bajka „Misiek w Nowym Jorku”, wszyscy jak zaczarowani oglądali przygody wielkiego niedźwiedzia polarnego i jego trzech towarzyszy. Było wiele śmiechu i radości. Polecamy serdecznie .

     


Łyżwy

    We wtorek 16   lutego podekscytowani i gotowi na nowe wyzwania wyruszyliśmy do Lublina na lodowisko „Icemania”. Choć dla niektórych była to pierwsza lekcja łyżwiarstwa wszyscy doskonale sobie radzili. Każdy miał świetny humor i korzystał z dobrej atmosfery na lodzie świetnie się bawiąc. Uśmiechnięci oraz  zadowoleni, bezpiecznie wróciliśmy do domu z nadzieją na kolejny taki wyjazd.

      

Patrycja Lisek

  


Walentynki

    Walentynki przypadają 14 lutego. Stałym elementem tego święta jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Dlatego w naszej szkole jest organizowana poczta walentynkowa. Każdy może wysłać kartkę walentynkową dla osoby którą bardzo lubią. Podczas apelu wysłane kartki wręczane są adresatom. Jest to bardzo wesołe święto.

  

 

Patrycja Lisek

 

 

 

 


Dzień Babci i Dziadka

Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków.
A dziadkowie wraz z babciami
już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal
wystrojeni jak na bal.

    W naszej szkole Dzień Babci i Dziadka jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Ten dzień jest niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć  i dziadków. Dlatego 5 lutego o godzinie 11:00 wszyscy uczniowie wspólnie z dziadkami zebrali się na szkolnym korytarzu.

    Na początku Pani Dyrektor Anna Zmysłowska przywitała wszystkich zgromadzonych gości i złożyła serdeczne życzenia babciom i dziadkom. Najpierw przedszkolaki przeniosły wszystkich w zaczarowany świat królewny Śnieżki. Po występie przedszkolaków scena należała do zerówki i klasy I, którzy przygotowali wspaniałe wiersze, piosenki oraz tańce. Natomiast klasa II i III przedstawiły scenkę o bałwanku Stefanku, który bardzo chciał mieć dziadków.

    Przed końcem uroczystości na sali gimnastycznej odbył się  słodki poczęstunek, podczas którego wnuki złożyły dziadkom życzenia  oraz obdarowały ich własnoręcznie wykonanymi upominkami.

   Ten dzień na długo pozostanie w pamięci niejednej osoby.

                                                                       Patrycja Lisek


Zabawa choinkowa

        30 stycznia, w sobotnie popołudnie, w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa.

    Starannie udekorowana sala gimnastyczna wyglądała pięknie. Były różne zabawy i konkursy organizowane przez zespół. Wszyscy wspaniale bawili się przy dźwiękach skocznych melodii, wykorzystując niespożyte pokłady energii.
    Około godziny 16:30 odwiedził nas Święty Mikołaj z prezentami. Specjalnie dla niego, szkolna grupa taneczna „Adrenalina” wykonała trzy układy taneczne. Następnie każdy otrzymał prezent w postaci słodyczy. Dzieci ucieszone z paczek  dalej tańczyły w sali gimnastycznej. Zabawa zakończyła się około godziny 20:00.

    Wszyscy wrócili do domów w radosnych nastrojach.

Patrycja Lisek


WARSZTATY TEATRALNE 

Tove Jansson powiedział dość trafnie „Teatr jest naj­ważniej­szą rzeczą na świecie, gdyż tam po­kazu­je się ludziom, ja­kimi mog­li­by być, ja­kimi pragnęli­by być, choć nie mają na to od­wa­gi, i ja­kimi są”.  

Każdy spektakl, każde przedstawienie jest fantastycznym procesem dydaktycznym, który pomaga nam odkrywać świat, otoczenie, rozwijać zdolności, wzbogacać wiedzę. Szczęście mają ci, którzy są prowadzeni w tym kierunku przez właściwych ludzi. Dlatego też dnia 25 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbyły się warsztaty teatralne, które poprowadziła pani Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie  Jolanta Tomasiewicz. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy czwartej i piątej. Jest to grupa uczniów, przygotowująca  przedstawienie w ramach międzynarodowego projektu eTwinning – „Wariacje wokół Czerwonego Kapturka i wpływ teatru szkolnego na proces dydaktyczny”, które będzie zaprezentowane szkołom partnerskim z różnych zakątków Europy. Koordynatorem projektu jest pani Edyta Borowicz-Czuchryta.

Pani Jolanta jest fantastycznym pedagogiem, który potrafi fenomenalnie wprowadzać uczestnika w świat teatru i gry aktorskiej. W czasie spotkania przeprowadziła z uczniami rozmowę na temat istoty tego co nazywamy teatrem. Następnie uczniowie całkowicie poddali się szeregowi ćwiczeń usprawniających dykcję. Wyzwanie nie było łatwe, ale radzili sobie perfekcyjnie szeleszcząc dość skomplikowanymi frazami:

  • Wyindywidualizowany indywidualista wyindywidualizował się z tłumu wyindywidualizowanych indywidualistów.
  • Lojalna Jola lubi lojalnego jelenia.
  • Leży Jerzy na wieży i nie wierzy, że na drugiej wieży wśród stada nietoperzy leży drugi Jerzy.
  • W czasie suszy szosa sucha. Suchą szosą Sasza szedł.
  • W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie, że chrząszcz właśnie brzęczał w trzcinie.

W czasie spotkania uczestnicy również poszukiwali odpowiedzi na wiele pytań, które dotykają istoty aktorstwa. Jedną z kwestii nad którą pochylili się uczniowie to czego nie powinien robić aktor czy też co jest dla aktora ważne. W czasie zajęć praktycznych grupa odkrywała również pułapki, jakie płata mózg w czasie odkrywania ról. Ćwiczenia praktyczne wprowadzały również elementy pantomimy, w której uczniowie się świetnie sprawdzali.

                Do całego spotkania uczniowie przygotowali się bardzo starannie, ponieważ każdy już starał się wyuczyć teksty swojej roli na pamięć. Dzięki czemu w ostatniej części spotkania Pani Jolanta Tomasiewicz pomogła wyreżyserować grę sceniczną. „Szkoda, że to już koniec. Po takim spotkaniu chciałabym zostać aktorką. To jest niesamowite.” – mówi jedna z uczestniczek spotkania. Jej koleżanka słysząc to szybko wtrąciła: „A ty widziałaś Panią Jolę? Jejku, jak ona się poruszała na scenie. Toż ona jest urodzoną artystką!” Co do tego akurat nikt z uczestników spotkania nie ma żadnych wątpliwości. Od spotkania minęło kilka dni, a każdy rozmawia o pomysłach, jakie sugerowała Pani Jola. Przedstawienie zaczęło żyć własnym życiem, a właściwie to młodzi aktorzy zaczęli się integrować ze swoim przedstawieniem ożywiając jego każdą minutę. Jedno jest pewne i to już uczestnicy warsztatów wiedzą, że aktor nigdy na scenie nie może bierny. Nawet jeżeli widzowi się wydaje, że ten aktor jest bierny, to znaczy, że widzowi się tylko tak wydaje. Aktor gra w każdej minucie spektaklu.

Uczestnicy spotkania, Grono Pedagogiczne oraz Dyrekcja ze Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie dziękują pięknie Pani Jolancie Tomasiewicz za czas i każde słowo, które padało na naszym gruncie. Będziemy to pielęgnować, aby w przyszłości zaowocowało wieloma sukcesami. A Pani Joli życzymy siły i energii, aby jak największe rzesze młodych ludzi mogło skorzystać z jej fenomenalnego talentu co do którego nikt nie absolutnie wątpliwości.


Jasełka

    W niedziele, 24 stycznia, jak co roku w naszej szkole odbyły się jasełka dla mieszkańców  Szczekarkowa.

   Najpierw  pani dyrektor Anna Zmysłowska powitała gości i zapowiedziała występ młodych artystów. Wszyscy pięknie  wyglądali w swoich strojach na tle barwnej dekoracji. Uczniowie oddali swoje serca, aby dokładnie odtworzyć historię narodzin Zbawiciela. Aniołki zatańczyły trzy piękne tańce, których nauczyła ich pani Iwona Szumiec. Nie zabrakło tak że pięknych kolęd, które wprowadziły wszystkich w okres świąteczny.

   Nad wszystkim czuwali nauczyciele:pani Ewa Cur, pan Stanisław Onak, pani Iwona Szumiec  oraz pani Elżbieta Serwin.

  Wszyscy widzowie aby okazać wdzięczność za tę inscenizację bili głośne brawa. Na koniec odbył się drobny poczęstunek.

 

Patrycja Lisek

Bałwan

Pięknego bałwana

ulepiły dzieci,

ma czarne guziki

i biały żakiecik.

 

W ręku trzyma miotłę,

garnek ma na głowie.

Może nam zimową

bajeczkę opowie?

 

    25 stycznia na lekcji techniki uczniowie klasy 6 ulepiły  bałwana. Aby  go wykonać lepiły duże i małe kule. Garnek posłużył za czapkę, a marchewka za nos. Ten bałwana wszystkim się podobał.

 

                                                         Patrycja Lisek


Zawody

    Dnia 22 stycznia na turnieju o mistrzostwo Gminy w drużynowym tenisie stołowym w Łuccenaszą szkołę  reprezentowali  : Oskar Dunda, Jakub Woźniak, Dominik Mirosławski, Wojciech Mazurek,Julia Dunda orazWiktoria Czerska.

    Do dalszego etapu przeszli Oskar Dunda oraz   Jakub Woźniak. Wszystkim  zawodnikom naszej szkoły za  udział  dziękujemy  oraz życzymy dalszych sukcesów.

                                              Patrycja  Lisek


SZKOŁA PODSTAWOWA W SZCZEKARKOWIE

KOLĘDUJE

„Przybieżeli do Betlejem …” słowami tejże kolędy rozpoczęło się w Szczekarkowie wspólne kolędowanie w dniu 17 grudnia 2015 roku, w którym udział wzięli uczniowie, rodzice uczniów oraz nauczyciele. W ten sposób cała społeczność szkolna pielęgnuje tradycję wspólnego kolędowania, która wprowadziła nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Niecodziennej atmosferze towarzyszył również Konkurs Kolęd w wykonaniu uczniów. Wszyscy mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu 20 młodych artystów. „Bardzo lubię Święta. Wszyscy są mili, uśmiechają się.” – mówi Natalka w przerwie między kolędami. „Cieszę się, że dzieci i młodzież tak chętnie śpiewają kolędy, chociaż niektórym wydaje się to niemodne. Ja osobiście lubię bardzo śpiewać kolędy. Jest to dla mnie ważne. Czasami mam wrażenie, że daje mi to tyle energii ile mieli Trzej Królowie podążający do Betlejem” – odpowiada uśmiechnięta pani Iwonka, która jako część Komisji cieszy się, że jest takie zainteresowanie Konkursem Kolęd wśród młodych wykonawców.     

Pasterze i anioły radośnie wyśpiewywali kolędy przybliżając nam atmosferę prosto z Betlejem. Uczniowie byli zadowoleni, że pomimo przedświątecznego zabiegania grupa rodziców znalazła chwilę, aby dołączyć do naszego wydarzenia. Takie spotkania uczą nas również, że warto jest zatrzymać się na chwilę nad tym co ważne w naszym życiu.

Po części konkursowej  i wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

W kategorii grup przedszkolnych:

I miejsce – Maria Łukasik i Martyna Tomaszewska

II miejsce – Patryk Augustyniak

III miejsce – Wojciech Dziedzic

            W kategorii klas I – III

I miejsce – Julia Hauzer

II miejsce – Zuzanna Gruda

III miejsce – Klaudia Tomaszewska
i Kamil Gdula

            W kategorii klas IV – VI

I miejsce – Julia Dunda

II miejsce – Milena Gdula

III miejsce – Patrycja Lisek i Justyna Mąka 

Nad przygotowaniami oraz przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwała pani Agnieszka Lisek, którą dzielnie wspierali uczniowie. Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzą, że takie tradycje, które pozostawiają w nas cząstkę Bożego Narodzenia warto pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom.


Pierniczki

W tych małych ciasteczkach zamknięty jest smak i zapach Bożego Narodzenia. Ich korzenny zapach unoszący się w powietrzu zwiastuje zbliżające się Święta. Przygotowanie pierników to wspaniała zabawa dla wszystkich.

    Pierniczki to świąteczna tradycja, dlatego też uczniowie klasy szóstej upiekli te ciasteczka na lekcji techniki. Najpierw wykonali ciasto, z którego później wycinali pierniczki. Po upieczeniu każdy mógł ich spróbować.

Te pierniczki wszystkim  bardzo smakowały.

                                                  Patrycja Lisek

 


Apel  Wigilijny

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia
będzie pełen atmosfery radości,
wytchnienia i zatrzymania
od codziennego pędu.
Życzymy, by Św.Mikołaj
przyniósł Wam
najpiękniejszy prezent - dużo miłości!
Życzymy wszystkim Dzieciom
i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego.


    Dnia 21 grudnia uczniowie z klas 5-6 pod kierunkiem p. Stanisława Onaka wykonali uroczysty apel wigilijny. Podczas przedstawienia uczniowie przypomnieli zwyczaje polskiego Bożego Narodzenia i śpiewali kolędy. Na koniec części artystycznej został odczytany fragment Ewangelii Św. Łukasza o narodzeniu Jezusa.

 
 
 

    Na koniec cała społeczność szkolna złożyła sobie  świąteczne  życzenia.

            Patrycja Lisek

 


WARSZTATY DECOUPAGE 

            Konfucjusz dawno odkrył złotą zasadę „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”, która przekazywana z pokolenia na pokolenie łączy różne grupy społeczne. Już jakiś czas temu społeczność lokalna w Szczekarkowie zaszczepiła się tym co inni nazywają integracją. Dowodem na to są warsztaty decoupage, które odbyły się dnia 21 grudnia 2015 roku. Co więcej, warsztaty, o których mowa miały charakter międzypokoleniowy, ponieważ w spotkaniu uczestniczyli seniorzy z Klubu „AGE” w Lubartowie, seniorzy z Klubu „Sami Sobie” ze Szczekarkowa oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie. W czasie spotkania uczestnicy przygotowywali ozdoby i dekoracje Świąteczne wykorzystując technikę decoupage. Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię  wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Technika ta polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. I tak właśnie to wyglądało, kiedy to uczniowie zgłębiali tajniki decoupage pod bacznym okiem seniorów. Warsztaty dobiegły końca, ale wszyscy uczestnicy już myślą o kolejnych wspólnych działaniach.

 


Basen

    W dniu 10 grudnia nasza szkoła wraz z uczniami z Annoboru pod opieką p. Iwony Szumiec i p. Ewy Cur pojechali na basen do Radzynia.Tam czekało dla nas mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnie, jacuzzi i basen.Każdy znalazł coś dla siebie i przez całe dwie godziny wszyscy bawili się fantastycznie.                           
   
Po intensywnym wysiłku przyszedł czas na posiłek i powrót do domu.Wielu uczniów odkryło w sobie zamiłowanie do pływania i chętnie będzie rozwijać tę umiejętność.

                                                                       Patrycja Lisek


Mikołajki

,,Drogi Mikołaju”

Drogi święty Mikołaju

Przybądź do nas, bo już czas.

Wszystkie dzieci Cię kochają

i serduszka biją nam.

Tu w  przedszkolu wielu dzieciom

serca biją niby młot.

Nie pozwól nam długo czekać,

bo nadchodzi ciemna noc.

    Dnia 04.12.2015 roku do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci przywitały go  piosenkami. Następnie nadeszła upragniona chwila dla wszystkich dzieci.

Każdy obecny uczeń i wychowawca dostał wymarzony prezent.                                                        Patrycja Lisek

Andrzejki

    Dnia 25 listopada odbyła się zabawa Andrzejkowa. O godzinie 11:00 przedszkolaki zaczęły bawić się przy muzyce w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Około godziny 12:00 rozpoczęły się wróżby. Uczennice ze starszych  klas przebrały się za cyganki  i przepowiadały przyszłość  pozostałym uczniom. Następnie przeszedł czas na konkurencje i tańce. Na koniec zabawy,  szkolna grupa taneczna zaprezentowała  swój pierwszy taniec, który wszystkim bardzo się podobał i bili głośne brawa.                                                                                                                                                                                                                                                                                                             To były niezapomniane andrzejki.

                                                    Patrycja Lisek


Koktajle

Dnia 23 listopada 2015 roku uczniowie klasy VI przygotowywali smaczne koktajle. Napoje wszystkim bardzo smakowały ,więc postanowiłam dodać przepisy.


Koktajl bananowo –gruszkowy


Przybory:


-blender / mikser

-deska

-nóż

-miska

 

Składniki :

-2 banany

- 2 gruszki

- kefir

-cukier


 

Sposób przygotowania:

Owoce obrać i pokroić w plasterki. Zmiksować z kefirem i cukrem. Na koniec przelać do szklanek.Koktajl można ozdobić plastrami cytrusów lub innymi owocami.

Smacznego!!!


 

Święto odzyskania niepodległości

    Z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości dnia 09.11.2015r. uczniowie  klas  5 i  6 pod kierunkiem p. Stanisława Onaka oraz p. Elżbiety Serwin przygotowali część artystyczną. Po odśpiewaniu hymnu przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt: „Przybyli ułani pod okienko”. Patriotyczne wiersze, piosenki i inscenizacja przybliżyły dzieciom ważne fakty oraz uświadomiły wartość tego radosnego święta.Na koniec pani dyrektor podziękowała za przygotowanie akademii.

                                                              Patrycja Lisek


Świeczniki

Uczniowie klasy  V  wykonywali  świeczniki na zajęciach technicznych . Przez kilka lekcji obrabiali drewno, aby na święta mieć piękną  ozdobę –świecznik.Powstałe dzieła można zobaczyć w szkolnej galerii zdjęć.

 

 

  

Patrycja Lisek

   


Wieczorek klas IV-VI

z okazji dnia chłopaka


    W dniu 28 października godzinie 16:00 odbył się wieczorek z okazji dnia chłopaka.

    Około godziny 17 został ogłoszony najfajniejszy chłopak, którym został Wojciech Mazurek z klasy szóstej. Następnie zostały poprowadzone konkurencje przygotowane przez dziewczęta z klas 4-6, oraz nauczycieli p. Iwonę Szumiec p. Ewę Cur i p. Stanisława Onaka. Pierwsza konkurencja polegała na narysowaniu ideału swojej kobiety. Wszystkie prace wyszły bardzo ładnie, więc każdy dostał w nagrodę długopis. Następne dwie konkurencje sprawdzały siłę i wytrzymałość. Pierwsza polegała na robieniu przysiadów a druga na utrzymanie ciężaru z podniesionymi rękami w górze. Po zsumowaniu wyników, okazało się ,że trzema najsilniejszymi chłopakami w naszej szkole są Dominik Mirosławski i Bartłomiej Dziedzic z klasy szóstej oraz Jakub Woźniak z klasy czwartej.

    Wieczorek zakończył się około godziny 19:00 i wszystkim się podobał.

Patrycja Lisek


Ślubowanie klasy pierwszej

   W naszej szkole dnia 29 października o godzinie    11:00 odbyło się pasowanie klasy pierwszej.         
    Pierwszaki wykonały bardzo ciekawą część artystyczną pod kierunkiem pani Jolanty Mikołajczak. Następnie odbyła się ceremonia ślubowania i pasowania, na której pani dyrektor pasowała pierwszaki na prawdziwych uczniów naszej szkoły. Samorząd uczniowski przygotował kilka trudnych zadań z którymi musieli zmierzyć się pierwszacy. Na koniec uczniowie klasy III złożyli serdeczne życzenia nowym uczniom.

      Ten dzień na zawsze pozostanie w pamięci tegorocznym pierwszakom.
                                                    
 
 
    
    Patrycja Lisek


WYCIECZKA DO TEATRU
I NA WYSTAWĘ KLOCKÓW LEGO

    Dnia 22 października udaliśmy się na wycieczkę do Lublina na przedstawienie pt: ,,Ania z Zielonego Wzgórza” oraz wystawę klocków lego.

    Punktualnie o godzinie ósmej wszyscy zebraliśmy się pod Szkołą Podstawową w Szczekarkowie. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas 4-6. Kiedy przyjechał autokar zajęliśmy miejsca i udaliśmy się do Annoboru. Tamtejsi uczniowie usiedli na pozostałe miejsca i wspólnie kontynuowaliśmy podróż do Lublina. Gdy dojechaliśmy na miejsce weszliśmy do teatru .Po rozebraniu się w szatni udaliśmy się na sale,gdzie po chwili rozpoczęło się przedstawienie. Spektakl przedstawiał wydarzenia z życia Ani Shirley. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wystawa klocków lego. Mogliśmy podziwiać mozolną pracę ludzi przynoszącą wielki efekty wizualne. Oglądaliśmy tam miniaturowe budowli z całego świata. Największą atrakcją był pierwszy statek parowy,,Titanic”.Po dokładnym obejrzeniu wystawy zaczęliśmy układać klocki. Na koniec wycieczki udaliśmy się na posiłek do McDonalda.

    Wróciliśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni z tej wycieczki.

Patrycja Lisek


Od przedszkola do trzeciaków na… LEGO

 

W piątek 23 października pojechaliśmy, wielką grupą pieciu klas, do Lublina na wystawę LEGO, pobyt był krótki ale intensywny. Bawiliśmy się w basenie z Lego i na ściance, gdzie można było układać różne wzory, dużym powodzeniem cieszyły się też MAXI klocki. Po zabawie przyszedł czas na oglądanie ekspozycji w gablotach. Chyba na wszystkich największe wrażenie zrobił wielki model TITANICA, chłopcy interesowali się tez wozem strażackim. Były też konstrukcje z klocków, które się poruszały jak np. pociąg, a także wąż. Dziewczynki zachwycały kolorowe ekspozycje klocków DUPLO. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Dodała Edyta Sadurska


DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

    W dniu 20 października o godzinie 9:30 odbyło się święto pieczonego ziemniaka.

    Na początku przedszkolaki wraz z klasami 0-III wzięli udział w zabawach przygotowanych przez panią Iwonę Szumiec. Następnie można było upiec sobie kiełbaskę nad ogniskiem. Późnej nadeszła kolej zabaw dla uczniów klas IV-VI. Na koniec, każdy mógł zjeść sobie pieczonego ziemniaka.

    Wszystkim bardzo podobały się zabawy z użyciem ziemniaków a upieczony wszystkim wybornie smakował.Patrycja Lisek


Pasowanie na Przedszkolaka

Dzień 19 października 2015r. był dla przedszkolaków z grupy 3-4 latków dniem długo oczekiwanym, ponieważ już od 7 „nocek” zadawali pytania: „jak długo jeszcze mamy czekać?”. Na uroczystość przybyli nie tylko rodzice. Nie zabrakło uczniów naszej szkoły oraz gości z Gminy Lubartów.

 Na wstępie Pani Dyrektor odsłoniła nazwę jaką wybrały dzieci w drodze głosowania trzy tygodnie wcześniej. Od tego momentu przedszkolaki będą nazywać się „Motylkami”. Z tej okazji zaśpiewali swój hymn o motylkach. Następnie wykonali piosenkę; „Jestem sobie przedszkolaczek”.  Głównym punktem uroczystości była recytacja wierszy Jana Brzechwy „ZOO”. Ostatnim punktem programu był taniec do piosenki; „Dwóm tańczyć się zachciało”. Przyszedł też czas na akt ślubowania. Dzieci pięknie powtarzały słowa po wychowawczyni. Pani dyrektor kolejno podchodziła do każdego dziecka i wielką kredką uderzała leciutko w prawe ramię.

    Na zakończenie uroczystości były dyplomy, wielkie rożki od rodziców, słodycze od przedstawicieli pana wójta oraz niespodzianki od radnego Szczekarkowa. W sali czekał na przedszkolaków poczęstunek. Po krótkim posiłku wszyscy wesoło bawili się przy skocznej muzyce.

 

                                   Dodała Edyta Sadurska


Dzień Nauczyciela

    W dniu 13  października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Po długiej przerwie rozpoczęło się przedstawienie w wykonaniu uczniów z klas IV-VI pod opieką pani Iwony Szumiec. Na koniec uczniowie złożyli serdeczne życzenia i wręczyli róże nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

Drodzy Nauczyciele!

Dziękujemy za wszystkie starania, które 
wkładacie w nasze wychowanie i edukację. 
Wierzymy, ze Wasz wysiłek uczyni z nas 
ludzi mądrych i szlachetnych. 
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne 
i mozolne budowanie naszych wnętrz. 
Zdajemy sobie sprawę, że na efekty Waszej 
pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie, 
ale przyjdzie czas, kiedy stanie się ona widoczna. 
Dlatego jeszcze raz za wszystko dziękujemy 
i składamy najserdeczniejsze życzenia!

Patrycja Lisek


Klub seniora dzieciom

    W czwartek 8 października klub seniora ze Szczekarkowa zorganizował dla uczniów naszej szkoły gry i zabawy na świeżym powietrzu.

    O godzinie 12;00 wyszliśmy na boisko, gdzie panie z klubu seniora poprowadziły konkurencje. Po otrzymaniu kart z numerami zadań przystąpiliśmy do ich wykonywania. Wszystkim bardzo podobały się te zadania, ponieważ każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić czas na na świeżym powietrzu Gdy ukończyliśmy zadania mogliśmy wziąć udział w wyścigach rzędów i pomalować sobie twarz. Następnie udaliśmy się do remizji na poczęstunek przygotowywany przez klub seniora. Po poczęstunku klasy 0-III Wróciły na boisko,a pozostali uczniowie z panią od wychowania fizycznego bawili się w zabawy rytmiczne. Następnie wróciliśmy na boisko gdzie trwały dalsze zabawy. Po ukończeniu konkurencji udaliśmy się do szkoły na rozdanie nagród.

Patrycja Lisek

Wycieczka do Muzeum Sienkiewicza

    Dnia 29 września bieżącego roku odbyła się na wycieczkę do Muzeum Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Przyszliśmy do szkoły na godzinę 10:00.Zjedliśmy obiad i ustawiliśmy się na zbiórkę. Pani Iwona Szumiec sprawdziła obecność uczestników i ruszyliśmy w drogę.

    Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przywitania się z panią przewodnik i pojechania do kościoła, w którym Henryk Sienkiewicz został ochrzczony w 1846 roku. Następnie udaliśmy się na cmentarz, aby zobaczyć grób matki pisarza. Na koniec zwiedzania w terenie, udaliśmy się na piętnasto metrowy metrowy kopiec, który usypano na jego cześć. Weszliśmy na sam szczyt, aby obejrzeć panoramę Okrzei. Od pani przewodnik usłyszeliśmy ciekawą historię o tym jak ludzie za pokutę dawano im wnoszenie określonej ilości skrzynek z ziemią. Ten kopiec usypywano przez sześć lat, a ziemia była przysyłana z całego świata.

    Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie muzeum. Były tam pomieszczenia, które zostały odtworzone, aby odzwierciedlić wystrój dworku, w którym wychowywał się pisarz. W jedne z sal zostały zgromadzone rekwizyty z filmów. W pomieszczeniu obok siedział woskowy odlew przedstawiający Sienkiewicza, z którym było można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Ściany zostały ozdobione obrazami, które przedstawiają Henryka i jego bliskich.

    Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się na ognisko, gdzie upiekliśmy swoje kiełbaski i zjedliśmy je ze smakiem. Podróż powrotna minęła nam bardo szybko i przyjemnie, gdyż śpiewaliśmy piosenki. Po drodze zajechaliśmy także na lody.

    Wróciliśmy zmęczeni, lecz zadowoleni i pełni wrażeń. Warto brać udział w podobnych wycieczkach bo nie od dziś wiadomo że „podróże kształcą”.

Patrycja Lisek


Orkiestra Dęta OSP z Lubartowa

    Dnia 24 września o godzinie 9:00 do naszej szkoły przyjechała orkiestra dęta OSP z Lubartowa . Wszyscy uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć występ. Pani z orkiestry przywitała się z nami i przedstawiła skład muzyków. Następnie opowiadała nam o instrumentach muzycznych oraz graniu na nich. Po skończonej przemowie orkiestra zaczęła grać na swych instrumentach. Wszystkim muzyka ta bardzo się podobała, więc bili gorące brawa. Pani poiformowała nas o możliwości nauki gry na instrumentach oraz zapisaniu się do Orkiestry Dętej OSP z Lubartowa. Na sam koniec, każdy mógł obejrzeć i zagrać na wybranym instrumencie. Po występie udaliśmy się a dalsze lekcje.

Patrycja Lisek


Wybory do samorządu uczniowskiego 2015/2016


   

    W naszej szkole dnia 23 września odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Organizatorką wyborów była p. Ewa Cur. Kandydatami byli uczniowie z klas IV- VI. Uczniowie mogli głosować na swoich kolegów, którzy ich zdaniem powinni znajdować się w samorządzie.    
    Po przeliczeniu głosów p. Ewa Cur ogłosiła skład tegorocznego samorządu.

 
 

Przewodnicząca:

Patrycja Lisek KL. VI


Zastępca:

Dominik Mirosław KL. VI


Łącznik I:

Iwona Grzeszczak KL. V


Łącznik II:

Bartłomiej Dziedzic KL. VI

   


Nowa łazienka w naszej szkole?

To możliwe dzięki Tobie!

    Nasza szkoła bierze udział w konkursie zainicjowanym prze markę Domestos „Wzorowa Łazienka”.

    Główną nagrodą jest remont szkolnej łazienki o wartości
30 000 tys. zł. Jednak , aby nasza szkoła wygrała potrzebne są Wasze głosy. Wystarczy wejść na podany link http://www.wzorowalazienka.pl/galeria/472 i oddać jeden głos każdego dnia do 30 listopada. A następnie wejść na swoją pocztę i potwierdzić oddanie głosu. Aby zwiększyć szansę wygranej prosimy zachęcać rodzinę , sąsiadów oraz znajomych do oddawania głosów na naszą szkołę .

    Za każdy głos serdecznie dziękujemy i prosimy o systematyczne głosowanie. Każdy głos jest dla nas bardzo ważny bo przybliża nas do osiągnięcia celu.


Patrycja Lisek


Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty!!!

                   

                                      „ ...I nowa bije już godzina,

                                       Nowy rok szkolny się zaczyna,

                                       Już czeka szkoła i koledzy,

                                        W książkach zasób nowej wiedzy...”

                                                                                    J. Brzechwa

 

 

     Wakacje już dobiegły końca. Po dwumiesięcznej przerwie czas na kolejne spotkanie. Wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzy i pełni zapału do nauki  wróciliśmy do szkoły.

      Dnia 1 września o godzinie 9:30 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Nasi uczniowie, chociaż na dworze panował niesamowity upał, starali się wrócić do szkolnej rzeczywistości.

Zebranych na korytarzu uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz Wójta Gminy Lubartów  , powitała nowa pani dyrektor Anna Zmysłowska. Pani dyrektor szczególne słowa zachęty skierowała do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole oraz przedstawiła grono pedagogiczne oraz wychowawców poszczególnych klas.  Na zakończenie życzyła wszystkim sukcesów, a także wiele radości w bieżącym roku szkolnym.

      Po inauguracji w szkole uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich  klas, gdzie otrzymaliśmy plan lekcji na najbliższe dni. 

 

                                                                                                Patrycja Lisek