Aktualności - rok szkolny 2014/2015.


Z Fundacją Szumana… bliżej Europy

    Dnia 21.05.2015 roku odbył się cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Lubartów z Vasylyną Bas z Ukrainy i Marthą Schmidt z Niemczech. Nasi goście to wolontariusze z Fundacji Schumana z Warszawy. Głównym celem projektu była motywacja uczniów, którzy już są młodymi Europejczykami, do aktywności obywatelskiej oraz promowania integracji europejskiej i wartości na jakich się ona opiera. Organizatorem tego projektu była właśnie nasza Szkoła w Szczekarkowie. Dlatego też jedno ze spotkań miało miejsce u nas w szkole. Vasylyna i Martha spotkały się z uczniami z klas IV – VI. Nasza szkoła jest całkiem mała i tym bardziej poszukiwane są różne formy budzenia w uczniach motywacji do działań proeuropejskich.

    Ostatnie warsztaty miały miejsce w Urzędzie Gminy Lubartów. Zanim jednak rozpoczęło się spotkanie z uczniami ze szkół gimnazjalnych, nastąpiło otwarcie pokonkursowej wystawy plastycznej połączone z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. Konkurs plastyczny „Ukraina i Niemcy okiem małego artysty” skierowany był do uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Lubartów. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, wrażliwości oraz wyobraźni plastycznej; wychowywanie w duchu tolerancji dla innych narodowości, kultur, tradycji i miejsc. Ponadto, uczniowie mieli okazję bliżej przyjrzeć się naszym krajom sąsiedzkim na wschodzie i zachodzie. Na konkurs wpłynęło 38 prac z 6 szkół. Komisja konkursowa miał bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki. W konkursie zostało przyznane pięć nagród głównych oraz pięć wyróżnień. Zwycięzcą w konkursie plastycznym został Paweł Peterwas (kl VI) ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce. II miejsce zajęła Klaudia Bronisz (kl IV) ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach. III miejsce zajęła Karolina Woźniak (kl VI) ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce. IV miejsce zajął Dominik Mirosławski (kl V) ze Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie. V miejsce zajęła Martyna Bronisz (kl IV) ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach. Natomiast wyróżnienia zostały przyznane: Natalii Brzozowskiej – SP Brzeziny, Marlenie Sędowskiej - SP Brzeziny, Kacprowi Gorgolowi – SP Nowodwór, Aleksandrze Krawczyk – SP Łucka oraz Kindze Kożuch – SP Brzeziny.

    Sponsorem nagród w konkursie plastycznym była Gmina Lubartów. Nagrody zwycięzcom wręczała Pani Beata Wilczyńska reprezentująca Urząd Gminy oraz Pan Paweł Dobek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie, która była organizatorem projektu. A my oczywiście gratulujemy talentu Dominikowi Mirosławskiemu z naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

    Głównym tematem przewodnim wszystkich spotkań był temat „Upadek Muru Berlińskiego. Jego konsekwencje dla współczesnej historii”. W ramach spotkania chcieliśmy dotknąć również zagadnień dotyczących problemu Wschód-Zachód - podziały w naszych głowach. W czasie warsztatów poruszane były zagadnienia stereotypów i uprzedzeń zakorzenionych w historycznej przeszłości. Bardzo pozytywnym aspektem tych spotkań jest fakt, że są młodzi ludzie, którzy chętnie spotykają się z innymi, żeby łamać te uprzedzenia. Świadomość problemów otaczającej nas rzeczywistości, o których otwarcie potrafimy rozmawiać, sprawia, że nasze działania są bardziej kreatywne i nastawione na osiąganie pozytywnych celów. Oby ta chęć wspólnego działania i łamania stereotypów w naszych środowiskach tych bliskich i tych dalszych była inspiracją dla nas wszystkich i pomagała nam wyznaczać dalsze kierunki podejmowanych działań.

    Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli okazję zadawać wiele ciekawych pytań. Dzięki temu mieli również okazję usłyszenia wielu interesujących rzeczy na temat katastrofy, jaka miała miejsce w Czarnobylu. Vasylina z Ukrainy, która była przez prawie trzy lata przewodnikiem po strefie „0”, pokazała również ciekawą prezentację na ten temat.

    Projekt ten był okazją do współpracy z wolontariuszami europejskimi oraz zarażania się ich entuzjazmem i chęcią do działania.


3 Maja

Dnia 06.05.2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa zasadnicza. Niestety nigdy nie weszła w życie. Celem jej było ratowanie państwa przed upadkiem. Nasi uczniowie wierszem i piosenką uczcili to ważne wydarzenie. Wszystko to pod czujnem okiem pani Edyty Borowicz-Czuchryty. Dzisiaj żyjem y w wolnej Ojczyźnie we wspólnej Europie, dlatego na zakończenie  dzieci z klas 0-I zaśpiewały piosenkę w języku angielskim. Po gorących brawach każdy dostał słodki upominek z polską flagą.

 

 

Wiktoria Czerska

Dzień Ziemi

Dnia 5 maja 2015 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji dnia ziemi. Uczniowie klas IV i V pilnie uczyli się swojej roli. Mieszkańcy lasu, bo właśnie takie role grali uczniowie, kłócili się o ważność poszczególnych roślin i zwierząt. W przedstawieniu pojawiło się ważne słowo- Ekosystem. Wyjaśniła je Sowa, która jak wiadomo jest bardzo mądrym ptakiem. Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni głośnymi brawami. Następnie przedszkolaki i klasy 0- I Odpowiadali na łatwe pytania ekologiczne.

Wiktoria Czerska


Zawody

Dnia 27 kwietnia bieżącego roku chłopcy z klas III-VI udali się na zawody lekkoatletyczne do Skrobowa. Razem z p. Pawłem Dobkiem wyjechali o 8:00.

Wśród naszych zawodników byli:

-Oskar Dunda - Dominik Mirosławski - Maciej Miękina - Przemysław Tomasiak - Łukasz Szczęch

Chłopcy zajęli 3 z ośmiu miejsc.

Wiktoria Czerska


Szkoła Podstawowa w Szczekarkowie ogłasza konkurs plastyczny:

"Ukraina i Niemcy okiem małego artysty"


Dzień Samorządności

    Dnia 14 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole odbył się  Dzień Samorządności. W tym dniu nauczycielami byli uczniowie klasy VI oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Po krótkim apelu i przydzieleniu klucza nowej pani Dyrektor wszyscy udali się do klas. Trzy krótkie lekcje minęły szybko i wesoło. Potem odbył się konkurs na najpiękniejszą  Panią Wiosnę.  Każda klasa miała pół godziny na ubranie swojej klasowej Pani Wiosny.  Wszystkie dziewczynki pięknie się zaprezentowały, a każda klasa mogła oddać tylko jeden głos na wybranąPanią Wiosnę. Nie można było głosować na swoją klasę. Wygrała Julia Dunda z klasy IV. Po konkursie wszyscy  ostatecznie pożegnaliśmy zimę i spaliliśmy  Marzannę. Żegnaliśmy ją  z nadzieją że wkrótce nadejdą ciepłe dni. Po całej uroczystości niektórzy udali się na lekcje, a inni do domów.

Wiktoria Czerska


Podstawki pod czajnik

 

Dnia 13.04.2015 roku klasa piąta wykonywała podstawki pod czajnik. Wszyscy ciężko pracowali, a efekt był niesamowity. Aby wykonać taką podstawkę potrzebne są druty i taśma metalowa. Drut wyginamy w dowolny kształt (np. koło, kwadrat), a w środku podstawki wykonujemy ,,krzyż”, aby czajnik mógł stać. Można wykonać także wiele innych modeli.

Wiktoria Czerska

  

 


Zawody w piłkę ręczną.

    Dnia 25.03.2015 roku chłopcy z klas IV-VI razem z ich opiekunem p. Cezarym Grymuzą udali się na zawody w piłkę ręczną.

Wśród naszych małych zawodników byli m.in.:

-Maciej Miękina

-Przemysław Tomasiak

-Łukasz Szczęch

-Bartłomiej Dziedzic

-Wojciech Mazurek

-Dominik Mirosławski

-Przemysław Gdula

Chłopcy zajęli V miejsce w zawodach.

Wiktoria Czerska

  


Wielkanoc nadchodzi,

więc życzyć nie szkoda:

wielkiego zająca,

pisanek tysiąca,

Dyngusa mokrego

i wiele dobrego!

Zdrowych, radosnych

i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy!

   

   

 


Kanapki
w klasie V
   

    Dnia 9.03.2014 klasa piąta na lekcji techniki robiła zdrowe przekąski w postaci kanapek i soku owocowego. Każdy przyniósł umówione wcześniej składniki, i po przerwie zabrali się do pracy. Przez dwie godziny pracowali nad przekąskami. Pod koniec lekcji wszyscy razem z nauczycielem techniki zasiedli do stołu. Kanapki i sok smakowały wspaniale.

   


Dzień Kobiet

    Dnia 8 marca co roku tradycyjnie obchodzi się dzień kobiet. To święto zostało ustanowione w 1910 roku. Dzień kobiet jest świętem obchodzonym w wielu krajach na całym świecie. Tego dnia pragniemy złożyć gorące życzenia dla naszych nauczycielek jak i dla wszystkich kobiet na ziemi. W naszej szkole to święto odbyło się 6 marca. Wszystkie uczennice dostały skromne prezenty od swoich kolegów.

Wiktoria Czerska


 

Poczta Walentynkowa

 

 

     Od kilku lat w naszej szkole działa poczta walentynkowa. Z okazji Święta Zakochanych uczniowie klas 0-6 przygotowują własnoręcznie kartki walentynkowe, które potem wrzucają do skrzynki. Następnie członkowie samorządu na specjalnym apelu wręczają te kartki adresatom. Jest to bardzo sympatyczna impreza.

 


FERIE W SZCZEKARKOWIE

W dniach od 2 do 6 lutego 2015 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie korzystali z zajęć organizowanych w szkole. Spotkania miały różne formy. W środę, tj. 4 lutego uczniowie zgromadzili się wokół warsztatów, których celem była realizacja projektu eTwinning „Poznajcie moją małą Ojczyznę”. Szkoła Podstawowa w Szczekarkowie współpracuje z sześcioma innymi szkołami z terenu całej Polski (Stargard Szczeciński, Warszawa, Sopot, Górki Noteckie, Kaptury k/Iłowa i Radostów). W ferie uczniowie ze Szczekarkowa spotkali się, aby w sposób jak najbardziej różnorodny zaprezentować swoją szkołę i najbliższą okolicę.

Warsztaty zostały podzielone na różne sekcje, w których każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami. W czasie warsztatów plastycznych powstawały piękne białe krajobrazy zimowe oraz serca walentynkowe, dla tych których kochamy. Podczas warsztatów fotograficznych uczniowie robili zdjęcia najbliższej okolicy, omawiali je i wybierali te najlepsze, które zostały wykorzystane do przygotowania prezentacji. W czasie warsztatów multimedialnych zainteresowani poznali program Animoto, dzięki któremu zdjęcia szkoły ożyły. W wyniku dalszej pracy powstała prezentacja multimedialna o szkole w Szczekarkowie. W tym samym czasie odbywały się warsztaty literackie, w czasie których dziewczęta układały strofy poezji ukazując dlaczego Szczekarków jest perłą na mapie Polski. W swoich krótkich frazach uczyły się malować słowem zwrotki o Szczekarkowie, szkole, Wieprzu i o tym co jest dla nich czarujące w ich najbliższym otoczeniu.

Po zaprezentowaniu tego wszystkiego na portalu projektowym, szkoły partnerskie wyrażały swoje uznanie dla uczniów ze Szczekarkowa. Pozostaje tylko cieszyć się, że w naszej szkole w Szczekarkowie mogą się dziać tak fantastyczne rzeczy, a wszystko to za sprawą uczniów, którym się chce działać i czarować swoją rzeczywistość.


Szczekarków

Mały, słoneczny, radosny Szczekarków.

Bawić się, poznawać,

podziwiać to co jest dookoła nas.

Piękne miejsce, moje miejsce,

Miejsce dla wszystkich, dla każdego…

Patrycja Lisek


Szkoła

Radosna, pogodna, wesoła szkoła.

Uczyć się, bawić, czytać,

odkrywać to co ciekawe…

Radość jest we mnie, kiedy myślę o niej.

Miejsce, w którym się mogę wiele nauczyć

każdego dnia…

Eliza Fil

 

 

Wieprz

Piękny, zimny, kręty Wieprz.

Kąpać się, pływać w kajaku,

nurkować w naszym zakątku.

Spokój się budzi we mnie,

kiedy myślę o naszej rzece.

Miejsce, które trzeba zobaczyć…

Wiktoria Czerska


Moja rzeka Wieprz

Rwący, długi, skąpany w promieniach słońca.

Opalać się, pływać, nurkować właśnie tu

radując się z innymi.

Przyjedź i podziwiaj razem z nami.

Justyna MąkaJasełka 2015

    Dnia 01.02.2015 rok u w naszej szkole tradycyjnie odbyły się Jasełka. Widownię powitała pani Agnieszka Sowa, po czym rozpoczęło się przedstawienie. Na tle cudownej, barwnej dekoracji młodzi aktorzy prezentowali się świetnie. Dzieci wspaniale przedstawiły historię narodzin Jezusa. Ich misternie zdobione stroje idealnie pasowały do każdej postaci. Przedstawienie było wyjątkowe; ciężka praca włożona w wykonanie jasełek nie poszła na marne. Widowisko związane z Bożym Narodzeniem przedstawione zostało przez uczniów klas III – VI. Nad przygotowaniem uczniów do tego wydarzenia czuwali nauczyciele. Reżyserem przedstawienia była p. Ewa Cur. Nad oprawą muzyczną i plastyczną czuwał p. Stanisław Onak. Pomagała p. Elżbieta Serwin. Na zakończenie inscenizacji rozległy się głośne brawa zaproszonych gości, wśród których był p. wójt Krzysztof Kopyść i radni gminy: p. Tadeusz Wiak i Grzegorz Gdula i sołtys p. Antoni Szczepaniak. Przedstawienie wywarło duże wrażenie na wszystkich mieszkańcach Szczekarkowa.


Dzień Babci i Dziadka

   
    Dnia 27.01.2015 roku w naszej szkole tradycyjnie odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. Około godziny 11 wszyscy uczniowie razem z dziadkami zebrali się w szkolnym korytarzu. Po przywitaniu widowni najmłodsi z nas, czyli przedszkolaki recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie klasy II-III  przedstawiły krótki występ pt. ,,Zimowa przygoda Czerwonego Kapturka”. Później klasa 0 i I mówiła wierszyki i śpiewała piękne piosenki. Na koniec wystąpiły klasy IV-VI. Po przedstawieniu dziadkowie udali się do sali gimnastycznej na poczęstunek.
 
 
 
 
 

Zabawa Choinkowa

    Dnia 27.01.2015 roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa.
    W tym dniu uczniowie mieli lekcje do godziny 10.30, po czym udali się do domów. O godzinie 14.00 rozpoczęła się zabawa dla klas 0-III oraz dodatkowego oddziału przedszkolnego. Godzinę później dołączyli do nich uczniowie klas IV-VI. Mikołaj odwiedził szkołę o godzinie 16. Dzieci ucieszone z paczek od Świętego dalej tańczyły w sali gimnastycznej. Zabawa zakończyła się około godziny 19.30. 

                             

 

Film z zabawy.  

 

                                                            Wiktoria Czerska 

 


SZKOLNY KONKURS ŚPIEWANIA KOLĘD


    „Gwiazdy melodią zaszumią, struny się dźwiękiem  rozpędzą , będziemy sami dźwiękami i tą błękitną kolędą…” /J. Pietrzycki/

    Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów polskich rodzin. O tym, dlaczego warto śpiewać kolędy, pięknie mówi ks. Jan Twardowski: „Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlaczego, żeby uczyć się miłości od Pana Jesusa. Dlaczego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.”  

    O prawdziwości tych słów mogliśmy się przekonać 16 stycznia 2015r. podczas „Szkolnego Konkursu Śpiewania Kolęd” zorganizowanego przez panią Agnieszkę Lisek. Głównymi celami  konkursu  jest  popularyzacja   kolęd i  pastorałek, wzbogacanie repertuaru uczniów o mniej znane utwory związane ze świętami, wyłowienie najzdolniejszych uczniów i umożliwienie im prezentacji swoich walorów głosowych. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna , klasy 0 – III oraz kl. IV – VI . W jury zasiadły panie: Agnieszka Sowa - przewodnicząca, Elżbieta Serwin i Małgorzata Liszewska. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy. Troje uczniów z klas młodszych będzie reprezentowało szkołę w Gminnym Konkursie Śpiewania Kolęd w Annoborze. Życzymy im powodzenia.

 


Jak należy pracować na krośnie?

    Na lekcjach techniki w piątek klasie robimy  na krośnie. Tylko jak wykonać krosno i na nim tkać?

    Najpierw należy     zbić lub skleić cztery listewki w prostokąt. Po uzyskaniu prostokąta należy na dole i na górze wbić gwoździe blisko i naprzeciwko siebie. Jeśli chcemy krosno wielokrotnego użytku dobrym pomysłem będzie zrobienie jednej ruchomej listewki. Jeśli w górnej listewce wywiercimy kilka otworów i będziemy mogli ją przesuwać trafiając wybranymi otworkami na wystające gwoździe ze ściętą końcówką, to robótka będzie mogła mieć różną długość. W przeciwnym razie jeśli będziemy chcieli inny kształt trzeba wykonać nowe krosno. Następnie co jeden lub co dwa gwoździe przeciągamy nici lub wełnę tak by były odpowiednio naprężone. Potem za pomocą np. patyczka po lodach przeplatamy nici w kierunku poprzecznym. Przy gwoździach najlepiej zrobić najpierw ponieważ później bardzo źle zrobić przy gwoździach. Możemy w taki sposób zrobić np. domek lub kwiatka albo po prostu kolorowe paski oraz wiele innych.

    Można także wykonać mniej trwałe krosno z tektury.

    Potrzebny jest do tego prostokątny kawałek tektury który nacinamy na górze i na dole w kilkunastu lub kilkudziesięciu miejscach. Następnie w powstałych szparach przeciągamy nić lub wełnę i dalej robimy tak samo jak na krośnie z listewek.

    Na krośnie można także tkać koralikami. Tak samo jak włóczką tylko zamiast włóczką tkamy koralikami.

Patrycja Lisek


 Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia.
        Ze szczerego serca w ten piękny czas,
gdy Betlejemska Gwiazda świeci, życzymy miłości, rodzinnego ciepła,
    pokoju w sercach i na świecie oraz spełnienia marzeń.
   Niech Nowy 2015 Rok przyniesie Wam radość i szczęście.

Społeczność Szkoły Podstawowej

 

W dniu 19 grudnia 2014r. w naszej szkole miały miejsce uroczystości związane z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klas 4 i 5 przygotowali pod opieką pani Małgorzaty Liszewskiej i pana Stanisława Onaka apel wigilijny. Dzieci przypomniały najważniejsze przesłanie, jakie niosą ze sobą te Święta. Odczytano słowa Matki Teresy z Kalkuty związane z Bożym Narodzeniem oraz fragment Ewangelii św. Ł o narodzeniu Jezusa. Nie zabrakło znanych wszystkim kolęd, które uczniowie wykonali z pełnym zaangażowaniem.

Po części artystycznej głos zabrała pani Agnieszka Sowa, PO Dyrektora Szkoły, która podziękowała uczniom i ich opiekunom za przygotowanie apelu, oraz dekoracji, w których brały udział również panie pracujące w przedszkolu: Agnieszka Kwas, Agnieszka Kowalska–Listosz, Renata Ondra.

Na koniec nastąpił podniosły moment, w którym cała społeczność szkolna podzieliła się opłatkiem życząc sobie wzajemnie wszystkiego, co najlepsze. 

  ML

 

 


 

Mikołajki

 

6 grudnia naszą szkołę jak co roku odwiedził Święty Mikołaj.  Dzieci śpiewały piosenki oraz mówiły
wierszyki. Po chwili nadeszła oczekiwana chwila rozdawania prezentów. Uczniom bardzo podobały
się prezenty .  Wychowawcy klas także dostali małe upominki. Ten dzień na pewno będzie
 zapamiętany przez dzieci bardzo długo.

 

 


Andrzejki

 

 

27 listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki. Przedszkole i klasy 0-III zaczęły zabawę o 10.00.
Godzinę później odbyła się Loteria Fantowa.  Dzieci chętnie brały udział w loterii. Następnie
uczennice klas starszych przebrane za cyganki wróżyły innym. Wszyscy tańczyli przy szybkiej muzyce.
Każda klasa przygotowała słodki poczęstunek. O godzinie trzynastej zaczęła się zabawa klas IV-VI.

 

 

 

 

 

 


Szkolne obchody Święta Niepodległości

  

Z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas IV-VI pod opieką Małgorzaty Liszewskiej przygotowali uroczysty apel.

Na początku cała szkoła odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny opowiadający o polskiej drodze do wolności w latach 1795-1918. Opowiadali o zaborach, poświęceniu powstańców, żołnierzach walczących w bratobójczych bitwach, legionistach, dzieciach z Wrześni, artystach na emigracji, a także o powstaniu Hymnu państwowego, Roty, wreszcie o Józefie Piłsudskim i odzyskaniu niepodległości po 123 latach niewoli. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki żołnierskie oraz Rotę.

Uczniowie na widowni i obecni nauczyciele obejrzeli występy artystów z zacienieniem i na koniec nagrodzili ich gromkimi brawami. Dyrektor szkoły, pan Paweł Dobek również wyraził swój podziw dla wkładu pracy i zaangażowania występujących. Podkreślił jeszcze raz znaczenie tego Święta dla narodu polskiego, zachęcał do uroczystego jego obchodzenia. Podziękował również uczniom i ich opiekunce za podjęty wysiłek i pogratulował jego efektu.


Małgorzata Liszewska


Pasowanie na przedszkolaka
    Dnia 30.10.2014 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Każde dziecko, zanim przystąpiło do ślubowania musiało przejść test sprawdzający. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, gimnastykowały się, a następnie odpowiadały na bardzo trudne pytania zadawane przez starszych kolegów. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci zostały pasowane przez Pana Dyrektora na przedszkolaka. Złożyły uroczyste przyrzeczenie, że razem z paniami będą się świetnie bawić i być prawdziwymi przedszkolakami.

                                                                                                     Renata Ondra

 

Ślubowanie Klasy

Pierwszej

    W dniu 24.10.2014 w naszej szkole jak co roku odbyło się Ślubowanie pierwszaków. Dla klasy pierwszej był to wielki dzień, ponieważ zostali już prawdziwymi uczniami. P. Jolanta Mikołajczak przygotowała część artystyczną w ciągu której Pan Paweł Dobek uczynił dzieci uczniami Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie. Po przedstawieniu, dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami udały się na poczęstunek.

 

Wiktoria Czerska

 


Występ szkoły tańca i dobrych manier 

 

 

        Dnia 15.10.2014 przyjechały do nas panie ze szkoły tańca i dobrych manier. Panie uczyły nas krótkich tańców oraz pokazywały, jak zachowywać się dobrze. W tym roku będzie możliwość uczestniczenia grupie tanecznej w naszej szkole. Koszt to ok. 48zł miesięcznie+35 zł na cały rok.

  

  

  

  

 

Wiktoria Czerska


Dzień Nauczyciela

     

 

    Dnia 13.10.2014 roku w naszej szkole tradycyjnie odbył się apel z okazji dnia nauczyciela. W tym dniu uczniowie klas V-VI recytowali wiersze i śpiewali piosenki dla wszystkich pracowników szkoły. Na zakończenie przedstawienia nauczyciele i pracownicy obsługi dostali róże wraz z laurkami. Zajęcia dydaktyczne zakończyły się o 12.30.

 

 

Wiktoria Czerska

 

 

 

 


Święto Pieczonego Ziemniaka

Dnia 02.10.2014 r. o godzinie 11:00 tradycyjnie przy naszej szkole odbyło się

Święto Pieczonego Ziemniaka. Przy ognisku każdy mógł usmażyć sobie

Kiełbaskę. Później wszyscy dostali ziemniaka upieczonego na ogniu ogniska.

Wszyscy bawili się dobrze podczas tego święta, grając w piłkę, biegając,

rozmawiając itp. Po ognisku każdy udał się do domu.

 

 

Wiktoria CzerskaSprzątanie świata 2014 

 

    W dniu 26 września uczniowie szkoły wraz

z opiekunami udali się na sprzątanie świata.

Dzieci nosiły duże worki w poszukiwaniu śmieci.

    Młodsze klasy razem z paniami zadbały

o porządek placu szkolnego, a klasy starsze 

o porządek przy drodze i lesie.

 

 Wiktoria Czerska

 
  

 

 
 


Światowy dzień tabliczki mnożenia

    W piątek 26 września po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 

W konkursie udział wzięły klasy III-VI . Każdy uczeń dostał  dwie małe karteczki z zadaniami. 

    Po rozwiązaniu pierwszych zadań wyłoniono finalistów. Później każdy uczeń nominowany do finału musiał

rozwiązać zadania w zakresie 500. 

    Mistrzami klas byli:

Klasa III- Przemysław Marzec

Klasa IV- Alicja Mucha

Klasa V- Dominik Mirosławski

Klasa VI- Przemysław Tomasiak

Przemysław Tomasiak został także naszym szkolnym mistrzem.

Wiktoria Czerska


Występ grupy artystycznej ,,Rewita”

    Dnia 24.09.2014 r. naszą szkołę odwiedziła gruba artystyczna ,,Rewita”.

    W składzie grupy było dwóch uzbrojonych rycerzy ze średniowiecza.

    Jeden z rycerzy opowiadał nam o średniowieczu i boni używanej

w tych  czasach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak to jest być

rycerzem.

    Na koniec występu odbyła się walka, a uczniowie mogli  ją

obiejrzeć i dotknąć broni używanej przez rycerzy.

Wiktoria Czerska


Próbna ewakuacja szkoły

    

Dnia 13 września tego roku w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja szkoły.

    Uczniowie szybko wyszli ze szkoły, po czym ustawili się na środku dużego boiska. Niektórzy przestraszyli się,

myśląc że coś się dzieje. Na szczęście nie było pożaru lub innego tragicznego zdarzenia. Po zbiórce wszyscy wrócili

bezpiecznie do klas lekcyjnych.

Wiktoria Czerska


Wybory samorządu uczniowskiego 2014/2015

    Dnia 11 września 2014 roku odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego 2014/2015. Uczniowie z klas II-VI głosowali na swoich kolegów, którzy ich zdaniem mieli być przewodniczącymi szkoły. Według ich głosów, pani Ewa Cur ustaliła, kto jest członkiem samorządu. Tegoroczny skład wygląda tak:

Przewodnicząca: Wiktoria Czerska

Zastępca Przewodniczącego: Maciej Miękina

Skarbnik: Patrycja Lisek

Sekretarz: Alicja Mucha

Opiekunem samorządu uczniowskiego jest Pani Ewa Cur.

Wiktoria Czerska


Zawody Orlik 2014

 

    W dniu 10.09.2014 roku chłopcy z klasy IV/ V udali się na zawody Orlik 2014 rocznik 2003 i młodsze.

 

    Wśród zawodników byli m.in. :

Jakub Juć

Bartłomiej Dziedzic

Dominik Mirosławski

Przemysław Gdula

Wojciech Mazurek

    Chłopcy zajęli 2 miejsce w eliminacjach gminnych o puchar premiera Donalda Tuska. O puchar walczyło jeszcze 7 drużyn. Ich opiekunem był p. Paweł Dobek.

  

  

 

Wiktoria CzerskaRozpoczęcie roku szkolnego.

    W dniu 1 września o 9.30 odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Powitaliśmy nową szkołę hymnem Polski, a następnie dyrektor szkoły Paweł Dobek rozpoczął przemowę. Powitał nowe dzieci w szkole i oznajmił, jakich wychowawców ma dana klasa.
Następnie rozeszliśmy się do swoich nowych klas. Tam nasi nowi wychowawcy podali nam plan na najbliższe dni, a następnie wróciliśmy do domu, by jutro zacząć się uczyć...


OGŁOSZENIE    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie informuje iż, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w dniu 1 września o godz. 9.30.