Aktualności - rok szkolny 2013/2014.

Egzamin na kartę rowerową

    W dniu 16.06.2014 przy Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbył się egzamin na kartę rowerową. Przez całe dwa półrocza uczniowie klasy IV uczyli się znaków drogowych, przepisów ruchu drogowego itp. Wszyscy zdali egzamin pisemny. Następnie uczniowie ćwiczyli do egzaminu praktycznego. Po wielu próbach nareszcie przystąpili do zdawania egzaminu. Nad uczniami czuwał Pan dyrektor, Paweł Dobek oraz nauczyciel techniki Pan Adam Peterwas. Wszyscy uczniowie klasy IV zdali egzamin praktyczny.

Wiktoria Czerska

 


 

 

 

 

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie składa serdeczne podziękowania osobom, które pomagały przy pracach na korcie tenisowym w dniu 20 czerwca.

  

  

  

  

  

  

  

  

  

   

   

    

   

 

 


Festyn Rodzinny

    Dnia 6 czerwca 2014, jak co roku w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbył się festyn rodzinny. O godzinie 8.30 jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z przedszkola. Następnie przedstawienie dla rodziców wykonały klasy 0-1, a na końcu klasy 2-3. Uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty.

    Po inscenizacjach szkołę odwiedził klown. Później na boisku odbyły się konkurencje sportowe. W czasie festynu było można korzystać z dmuchanych zjeżdżalni. Były również kiełbaski z grilla. Dodatkowo każdy dostał loda i przepyszną watę cukrową. Wszyscy bawili się wspaniale.

Eliza Fil


Warsztaty rękodzielnicze
 
 

    W poniedziałek 2 czerwca 2014 w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze przeprowadzone przez p. Agnieszkę Wasilewską. Celem zajęć było własnoręczne zrobienie ramki na zdjęcia. Starannie, krok po kroku wykonywaliśmy wskazane przez panią czynności. Po długiej pracy nasze ramki były gotowe. Miały one być prezentami dla naszych rodziców. Każda była inna i nie powtarzalna.

 

 

 

 Eliza Fil

 

 


Wkrótce wakacje

    Już 27 czerwca czeka nas zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Dla niektórych będzie to już ostatni dzwonek w tej szkole. W tym tygodniu nauczyciele przedstawią nam wstępne propozycje ocen. Teraz czas na ostanie poprawki stopni. Wszyscy uczniowie cieszą się z nadchodzących wakacji.

Eliza Fil

Wycieczka do Warszawy

    W czwartek 22.05.2014r. pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Do stolicy pojechały klasy 2-6 oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mieczysławce. Wyjechaliśmy o godzinie 700. Po około 3 godzinach drogi byliśmy na miejscu. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Wojska Polskiego. Mogliśmy zobaczyć tam czołgi, samoloty, zbroje, broń itp. Następnie udaliśmy się do warszawskiego zoo. Szczególną uwagę zwróciliśmy na żyrafy, pingwiny, lwy i pająki. Było tam jeszcze wiele innych zwierząt. Po zwiedzaniu zoo poszliśmy do restauracji, aby się posilić. Każdy dostał porcję pizzy i napój. Po odpoczynku wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Gdy byliśmy już na miejscu, musieliśmy pokonać długie schody. Gdy weszliśmy najwyżej jak się dało, z góry podziwialiśmy wnętrze stadionu. W Szczekarkowie byliśmy około godziny 2100. Tego samego dnia odbyła się wycieczka dla oddziału przedszkolnego i klas 0-1 do Rancza Arka w Sernikach.

Eliza Fil


Święto Konstytucji 3 maja  

  

 

 

 

   W środę 07.05.2014r. w Szkole Podstawowej
w Szczekarkowie odbył się apel z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji. Najpierw uczniowie klasy 4-6 zaprezentowali krótką inscenizację, przygotowaną przez panią Małgorzatę Liszewską. Gościnnie wystąpił Król Polski Stanisław August Poniatowski. Na koniec przedstawienia uczniowie zatańczyli poloneza.

  

  

Eliza Fil 

 


Dzień Ziemi
 

    28.04.2014 r. w Szkole Podstawowej
w Szczekarkowie odbyły się obchody dnia ziemi.         Najpierw klasy 4-6 odegrały przygotowane pod opieką p. Agnieszki Sowy przedstawienie.               Następnie klasy 0-3 udały się na konkurs przyrodniczy, a klasy 4-6 przygotować ekologiczny strój oraz plakat. Po godzinie odbyła się prezentacja prac oraz rozdanie nagród. Na koniec klasy 4, 5 i 6 rywalizowały w konkursie ekologicznym.

Wyniki konkursu:

Klasy 0-3

I miejsce- klasy 0-1

II miejsce- klasa 3
III miejsce- klasa 2

Klasy 4-6

I miejsce- klasa 4

II miejsce- klasa 6

III miejsce- klasa 5

Eliza Fil 

Wizyta delegacji Związku Sybiraków w Szczekarkowie 


    W sobotę 26 kwietnia potomkowie polskich zesłańców odwiedzili  Szczekarków. Sybiracy zostali powitani  przez przedstawicieli  Urzędu Gminy w Lubartowie, a na przystani kajakowej się bardzo przyjemne spotkanie z  występem artystycznym uczniów i absolwentów miejscowej szkoły i występem zespołu Rokiczanka.
     Do ojczyzny przyjechali potomkowie tych, którzy od utraty niepodległości przez Polskę byli zsyłani na Sybir. Mają oni udokumentowaną historię swoich rodzin - z powstań kościuszkowskich, I wojny światowej i II Rzeczypospolitej.
    Była to  piętnasta wizyta Polaków ze Wschodu w ramach akcji „Wielkanoc w Polsce” w ojczyźnie ich przodków przybyłych z Omska, Gorno-Ałtajska, Krasnojarska, Nowosybirska, Czelabińska, Jużno-Sachalinska, Angarska, Ułan-Ude, Nowgorodu Wielkiego, Pietropawłowska-Kamczackiego, jak również z Mariupola, Zdołbunowa, Sławuty, Dniepropietrowska, Telmanowa, Brześcia przybyłych  w ramach akcji "Wielkanoc w Polsce" na zaproszenie władz Lublina i stowarzyszenia "Wspólne Korzenie". 36 potomków sybiraków i kresowiaków przez 8 dni zwiedzało Polskę, w  czasie pobytu w  naszym kraju zwiedzili Kraków,  Częstochowę oraz byli gośćmi  Marszałka Senatu RP w Warszawie.

 

 

  

  
Ś
wiąteczne Życzenia

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół

oraz wesołego „Alleluja” życzy

Dyrektor

Grono Pedagogiczne oraz

Społeczność Uczniowska

Szkoły Podstawowej

w Szczekarkowie

 

 

 


Wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej

    

    W piątek 11.04.2014 r. klasy 4-6 pojechały na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej. Zwiedzanie trwało półtorej godziny. Wszystkim szczególnie spodobał się wiatrak. Po zakupieniu pamiątek uczniowie udali się na posiłek do McDonalda. Wszyscy byli pod opieką p. Małgorzaty Liszewskiej, p. Agnieszki Sowy oraz p. Ewy Cur. Tego samego dnia odbyła się wycieczka dla oddziału przedszkolnego do teatru w Lublinie. 

 

Eliza Fil

 


 

Konkurs „Jestem bezpieczny”

    09.04.2014 r. w Urzędzie Gminy Lubartów odbył się konkurs „Jestem bezpieczny”. Szkołę Podstawową w Szczekarkowie reprezentowali: Dominik Mirosławski, Maciej Miękina oraz Eliza Fil. Uczniowie byli pod opieką p. Małgorzaty Liszewskiej. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10.00. Po podliczeniu punktów nasza szkoła zajęła 3 miejsce.

Eliza Fil

 


Pierwszy dzień wiosny.

 

 

 

    W piątek 21 marca w naszej szkole tradycyjnie odbyły się obchody przywitania wiosny oraz dzień samorządności. Około godziny 9 odbył się apel i przekazanie władzy uczniom. Po przedstawieniu nowych nauczycieli wszyscy udali się do klas. Odbyły się 3 lekcje. Po godzinie 11 odbył się konkurs na najładniejszą panią wiosnę. Wygrała najmniejsza z nich, czyli wiosna przedszkola. Następnie wszyscy udali się na dwór spalić zrobioną przez klasę 6 marzannę. Około godziny 12.30 wszyscy udali się do domów.
 

Eliza Fil

 


Konkurs piosenki angielskiej

    Dnia 11 lutego 2014 w naszej szkole odbył się konkurs piosenki angielskiej zorganizowany przez panią Agatę Słomińską. Wykonanie piosenki przez uczestnika oceniły: p. Agnieszka Chudziak oraz p. Ewa Cur. Gdy wszyscy chętni uczniowie wystąpili przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu. Po długich naradach przyznano nagrody.

Eliza Fil
Dzień Kobiet

    7 marca tego roku tradycyjnie w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet wszystkie uczennice dostały skromne prezenty od swoich kolegów. Panie nauczycielki również zostały obdarowane pięknymi bukietami kwiatów od uczniów oraz od Pana dyrektora.

    Ten dzień pozostanie w pamięci wielu dziewczyn z naszej szkoły.

Eliza Fil


Pokaz o dinozaurach

 

    
 W środę w naszej szkole odbył się pokaz o dinozaurach. Najpierw obejrzeliśmy film o tym jak wymarły te stworzenia. Następnie pani opowiadała nam o różnych dinozaurach czym się żywiły, jaka była ich waga i wzrost. Mogliśmy też zobaczyć i dotknąć interaktywnego dinozaura Pleo. Na koniec spotkania obejrzeliśmy film 3D. Prezentacja wszystkim bardzo się podobała.

 

  

 

Eliza Fil


 


Wizyta Inspektora Pracy

 

    W środę 19.02.2014 do naszej szkoły przyjechał pan z Inspekcji pracy. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.00. Najpierw mogliśmy się z niego dowiedzieć jakich czynności nie powinny wykonywać w gospodarstwie rolnych. Następnie obejrzeliśmy na tablicy interaktywnej dwa filmy o różnych niebezpieczeństwach na wsi. Na koniec spotkania każdy uczestnik musiał podać przynajmniej jedną czynność którą nie powinny wykonywać dzieci poniżej 16 roku życia. W nagrodzę za odpowiedź można było dostać długopis, smycz lub odblask.

   

 

Eliza FilZabawa choinkowa

  

 Dnia 8 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Trwała od godziny 12.00 do 18.00. Starannie udekorowana sala gimnastyczna wyglądała pięknie. Były różne zabawy i konkursy organizowane przez zespół. Około godziny 15.30 odwiedził nas Święty Mikołaj. Gdy każdy dostał prezent udaliśmy się na poczęstunek- pyszną pizzę. Zabawa choinkowa wszystkim się podobała.

    

 

Eliza Fil


Dzień Babci i Dziadka

  
 Dnia 6 lutego w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyło wiele gości. Najpierw występowały klasy 0-1. Następnie oddział przedszkolny, a na końcu klasa 2 i 3. Po przedstawieniach uczniowie wręczyli swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty. Później pan Dyrektor zaprosił wszystkich gości na mały poczęstunek.

   


 
Eliza Fil

Jasełka

   

Dnia 19.01.2014 w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie tradycyjnie odbyły się jasełka. Przedstawienie rozpoczęło się o godzinie 1630. Scena była pięknie udekorowana.

    Do każdej sceny były śpiewane kolędy. Wszyscy znakomicie poradzili sobie ze swoimi rolami. Widzowie byli zachwyceni. Po przedstawieniu p. dyrektor zaprosił wszystkich na poczęstunek. Inscenizację przygotowali uczniowie klas IV-VI, pod opieką p. Ewy Cur i p. Stanisława Onaka. Kolędy zagrała pani Agnieszka Chudziak.

   

Eliza Fil

   


PROGRAM FERII ZIMOWYCH W SZKOLE 

 

Apel bożonarodzeniowy

    20.12.2013r. w naszej szkole odbył się apel związany z Świętami Bożego Narodzenia. Po pierwszych trzech lekcjach obyło się krótkie przedstawienie... Można było dowiedzieć się z niego o różnych świątecznych tradycjach. Po przedstawieniu odbyło się rozdanie nagród w konkursie „Mamo, tato nie pal!” Wszystkie prace zostały nagrodzone. Następie nadszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Około godziny 1130 uczniowie udali się do domów.

Eliza Fil
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju,
wytrwałości i radości oraz samych szczęśliwych
chwil w każdym dniu nadchodzącego 2014 Roku
życzy Dyrekcja, Pracownicy oraz Uczniowie
          Szkoły Podstawowej
w SzczekarkowieNasi uczniowie          

 

Zbiórka dla schroniska

 

 

        Na początku grudnia w naszej szkole zakończyła się zbiórka żywności dla psów. Przez prawie miesiąc udało nam się zebrać sporą dawkę karmy oraz pieniądze. Wszystko wkrótce zostanie przekazanie schronisku w Skrobowie.

Eliza Fil

   

 

     

       


Mikołajki

 

 

    06.12.2013 r. około godziny 11.00 naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Przyszedł on z wielkim workiem, w którym były prezenty. Najpierw wszyscy zaśpiewali Mikołajowi piosenkę. Niektórzy mówili także wiersze. Następnie Mikołaj każdemu wręczył prezent. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tych odwiedzin. Gdy każdy dostał upominek udaliśmy się na lekcje.

  

  

  

                                                                                                      Eliza Fil   

   


Andrzejki 2013

            29.11.2013r. w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbyły się andrzejki. O godzinie 1100 imprezę rozpoczęła loteryjka, w której każdy mógł coś wygrać. Następnie odbyły się andrzejkowe wróżby. Z każdej było można dowiedzieć się coś innego. Po wróżbach przyszła pora na konkursy. Około godziny 1300, gdy klasy 0-3 udały się do domów, starsi uczniowie mieli poczęstunek. Po posprzątaniu dekoracji wszyscy udali się do domu.

                                                                                                                                  Eliza Fil
Wycieczka do Kozłówki


    Dnia 28.11.2013 r. odbyła się wycieczka do Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Na wycieczkę pojechały klasy 4-6 pod opieką p. Ewy Cur oraz p. Stanisława Onaka. Najpierw udaliśmy się kupić pamiątki. Gdy czekaliśmy na wejście do Pałacu szczególnie zainteresował nas spacerujący paw. O godzinie 11 udaliśmy się na zwiedzanie. Towarzyszyła nam pani przewodnik, która opowiadała o jego właścicielach i całej rodzinie Zamoyskich. Po zwiedzaniu szybko pobiegliśmy do czekającego już autobusu. Po drodze zajechaliśmy do restauracji „Zgoda”, aby coś zjeść. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.
 
 
 
 
 
 
 
 
                                            Eliza Fil
 

Ślubowanie przedszkolaków

               We wtorek 29.10.2013 r. w szkole odbyło się ślubowanie przedszkolaków. Każde dziecko, aby być ślubowanym musiało przejść kilka zadań. Pierwsze zadanie polegało na wylosowaniu woreczka i powiedzeniu jaki ma kolor. Następnie wylosowanymi woreczkami trzeba było rzucić do celu. W zadaniu trzecim dzieci musiały ułożyć z figur geometrycznych pajacyka. Kolejne zadania polegały na sprawdzeniu czy dzieci umieją tańczyć, śpiewać i recytować. Wszyscy zaliczyli zadania. Wtedy dzieci mogły przystąpić do ślubowania. Pan dyrektor uroczyście ślubował każdego przedszkolaka.

                                                                                           Eliza Fil       

  

                                                                                  

                  


Dzień nauczyciela

    

    11.10.2013 r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Około godziny 1100 rozpoczęło się przedstawienie, które przygotowały klasy 4-6 pod opieką p. Ewy Cur. W tym dniu wszyscy uczniowie złożyli nauczycielom życzenia. W tym dniu lekcje zostały skrócone.

                                                      Eliza Fil

 

    


Dzień Pieczonego Ziemniaka

    W czwartek 10.10.2013r. w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie tradycyjnie jak co roku odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Na piątej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się na dwór obok rozpalonego już ogniska. Zgodnie z tradycją na ognisku zostały upieczone ziemniaki i kiełbaski. Po ognisku wszyscy udali się do domu.

                                                                              Eliza Fil


Pinkio

    Dnia 4.10.2013r. odbyła się wycieczka Lubartowa na przedstawienie pt. „Pinkio”. Na wycieczkę pojechali przedszkolaki oraz klasy 0-4. Uczestnicy wycieczki autobusem wyruszyli około godziny 9.30. Po przedstawieniu, około godziny 12.30 wszyscy wrócili na plac szkoły, a następnie udali się do domów.

 

Eliza Fil  


Sprzątanie świata

     

 

 

              Dnia 25.09.2013r. w naszej szkole tradycyjnie odbyło się sprzątnie świata. Udział w sprzątaniu wzięła cała szkoła. Najpierw nauczyciele rozdali wszystkim foliowe rękawiczki. Następnie każda klasa dostała worek na śmieci. Dzieci z przedszkola i młodszych klas zadbały o porządek na placu szkolnym, a klasy starsze na drodze obok szkoły i obok ulicy. Sprzątanie trwało całą godzinę lekcyjną.

 

 

    

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2013/2014

Dnia 23.09.2013r. w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbyły się wybory do Samorządu uczniowskiego.
Wybory zorganizowała p.Ewa Cur z klasą VI i V. Wszyscy obecni tego dni
a w szkole zagłosowali.

Oto wyniki:

Przewodniczący - Maciej Miękina

Zastępca - Wiktoria Czerska

Skarbnik - Eliza Fil

Sekretarz - Patrycja Lisek

Opiekunem samorządu jest pani Ewa Cur.  Pomagają  panie z klas młodszych i przedszkola:  Agnieszka Lisek i  Agnieszka Kwas.


NOWY PLAC ZABAW

W czasie wakacji przy Szkole Podstawowej w Szczekarkowie powstał plac zabaw.

         Środki finansowe na ten cel Gmina Lubartów pozyskała Programu Rozwojów Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów. Plac zabaw został wyposażony w zjeżdżalnię, huśtawki, bujaki.

 

 
POLICJANCI ZAWITALI  DO  NASZEJ SZKOŁY


    
    W dniu 9 września 2013 r. w naszą szkołę odwiedzili  policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. 

    Przybyli do nas sierżant sztabowy Grzegorz Paśnik oraz aspirant Grzegorz Mazuś. Policjanci przedstawili podstawowe techniki samoobrony oraz apelowali do wszystkich o rozwagę i rozsądek
w kontaktach z nieznajomymi. 

    Wizyta miała związek  z akcją OSZUSTOM STOP a uczestników spotkania  ostrzegali przed oszustami którzy  stosują różne metody, aby wyłudzić  pieniądze.

     Najbardziej aktywnym uczestnikom spotkania wręczyli upominki oraz dyplomy.


 
 

Uroczysta  inauguracja roku szkolnego 2013/2014
    2 września 2013r. w Szkole Podstawowej Szczekarkowie miała miejsce  uroczysta  inauguracja roku szkolnego 2013/2014. Było to szczególne rozpoczęcie, ponieważ w murach naszej szkoły powitaliśmy uczniów oddziału przedszkolnego. Nowy oddział przedszkolny dla dzieci  zamieszkujących na terenie  Gminy Lubartów został utworzony przy wsparciu Europejskiego Funduszu społecznego w ramach projektu „Dodatkowy oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Szczekarkowie” poddz. 9.1.1.

    Przedszkole działa w godz. 7.30-15.10. a, docelowo z opieki przedszkolnej będzie korzystało piętnaścioro dzieci w wieku 3-4 lat. W ramach projektu dzieci mają zapewnione bezpłatne wyżywienie oraz zajęcia: z logopedą, , z rytmiki, zajęcia ruchowe, katechezę oraz  naukę języka angielskiego.

    Na placu szkoły został oddany do użytku  nowy  plac zabaw.
 
 
 

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ   W SZCZEKARKOWIE

INFORMUJE, ŻE

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

ODBĘDZIE SIĘ 2 WRZEŚNIA 2013 roku:

 godz. 8.00. – MSZA ŚWIĘTA ,

godz. 9.30 – INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W BUDYNKU SZKOŁY.

Projekt „Dodatkowy oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Szczekarkowie” realizowany jest w ramach PO KL Poddziałanie 9.1.1 od 15.08.2013r. do 14.07.2015r.

    Projekt skierowany jest dla dzieci 3 i 4 letnich (rocznik 2009/10) z terenu Gminy Lubartów, nie korzystających wcześniej z edukacji przedszkolnej.

    W ramach Projektu oferujemy bezpłatną opiekę nad dziećmi w godzinach 7.30 – 14.30 w dni pracujące.

    Zajęcia edukacyjne rozpoczynamy od dnia 2 września.

    Do dyspozycji dzieci zostały oddane przystosowane sale, wyposażone w nowoczesne multimedia, meble i zabawki.

 

        W ramach Oddziału Przedszkolnego prowadzone będą bezpłatne zajęcia:

- spotkania z logopedą

- j. angielski

- rytmika

- zajęcia ruchowe

- katecheza

Oferujemy również bezpłatne śniadania i obiady.

    Zapisy do oddziału przedszkolnego dla dzieci będą prowadzone w sekretariacie szkoły Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie.

    Pierwszeństwo mają dzieci z rodzin z trudną sytuacją materialną (zaświadczenie z GOPS). Dodatkowe informacje: 81 855 26 45 lub 505 303 190.