Aktualności 2011/2012


Spotkanie z leśnikiem

    Po przedstawieniu z okazji Konstytucji 3 maja odbyło się ciekawe spotkanie z panem leśnikiem. Klasy 0-6 zgromadziły się na sali, by tam spotkać się właśnie z panem leśnikiem. Opowiadał o wielu pouczających rzeczach. Wspominał Mo swoich własnych wyprawach, historiach. Pod koniec każdy mógł zadać jakieś pytanie panu leśniczemu. Po miłych odwiedzinach wróciliśmy do klas.

Angelika Mucha


Święto Konstytucji 3 maja

    10 maja 2012 r. obchodziliśmy w naszej szkole święto Konstytucji 3 maja. Przedstawienie przygotowały klasy 4-6 pod dowództwem pani Agaty Słomińskiej. Spektakl został barwnie opisany przez występujących. Występ został uwieczniony na zdjęciach, które znajdują się na stronie naszej szkoły. Uczestnicy otrzymali gromkie brawa.

Angelika Mucha


Konkurs o „Dniu Ziemi”

    Po przedstawieniu z okazji „Dnia Ziemi” odbyło się rozstrzygnięcie konkursu o „Dniu Ziemi”. Prace wisiały na gazetkach szkolnych. Każdy mógł zatem oglądać wszystkie zgłoszenia. Nagrody otrzymał każdy uczestnik – większy upominek dostawało się, gdy otrzymało się wyróżnienie. Tak nagrodzeni uczniowie udali się na lekcję.

Angelika Mucha


Spotkanie w gminie w Lubartowie

    24 lutego w gminie w Lubartowie odbyło się spotkanie szkół po feriach. Tematem spotkania było „Postaw na rodzinę!”. To znaczy każda szkoła w postaci zdań, skeczu, piosenki itp. Mogła przedstawić jak spędzała ferie w szkole. Szkoły były wyczytywane według alfabetu. Wiele szkół przedstawiło ciekawe pomysły, które były wykonywane w ferie w swoich szkołach. Po prezentacji każdej szkoły otrzymywany był piękny dyplom. Aby umilić czas gościom, każdy mógł poczęstować się soczkiem oraz małym wafelkiem. Również został zorganizowany transport, który przywiózł i odwiózł dzieci spod szkół.

Angelika Mucha


Tłusty Czwartek

       Dnia 16 lutego w Tłusty Czwartek w Szkole Podstawowej w Łucce odbyły się kolejne zawody w debla. Tym razem już rejonowe. Zawody rozpoczęły się po 10. Tym razem przeciwnicy byli naprawdę dobrzy. Niestety był to bardzo wysoki poziom. Więc zajęłyśmy i tak dobre III miejsce. Nagrodą był dyplom. Oczywiście, że był to Tłusty Czwartek, więc każdy uczestnik otrzymał pączka.

Angelika Mucha


Walentynki

    15 lutego w naszej szkole został zwołany apel z okazji walentynek. 14 lutego na korytarzu zostało wystawione wielkie pudełko na walentynki. Była to tak zwana „Poczta Walentynowa”. Do pudełka można było wrzucać listy walentynkowe. Dlatego po dniu walentynek zostały rozdane walentynki. Pudełko było zapełnione różnymi liścikami. Po rozdaniu poczty walentynkowej, każdy rozszedł się do klas, gdzie nadal zostały prowadzone lekcje.

Angelika Mucha


Powiatowe zawody w Łucce w ping–ponga

    13 luty – powiatowe zawody w Łucce w ping–ponga – debel. Rozpoczęły się jak zwykle o 10. Na zawody pojechała jedna drużyna:

-Angelika Mucha

-Alicja Miękina

Było wiele drużyn ze szkół. Dużym zaskoczeniem dla nas były wyniki. Po ciężkich meczach, które przeżyłyśmy, otrzymałyśmy I miejsce – dyplom z pucharem. Byłyśmy bardzo zadowolone z tego.

Angelika Mucha


Zbiórka karmy i pieniędzy dla zwierząt ze schroniska

    W naszej szkole została przeprowadzona zbiórka karmy i pieniędzy dla zwierząt ze schroniska. W klasach zostały poustawiane słoiczki z logiem „SCHRONISKO”. Wiele hojnych osób pomogło pieniężnie jak i przynosząc karmę. Cały dochód został przekazany 27 stycznia po „Dniu Babci i Dziadka” do schroniska w Skrobowie. Mamy nadzieję, że zwierzętom karma smakowała jak i smakuje.

Angelika Mucha


Przesiewowe badanie słuchu

     Badanie  W dniu 14 lutego w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbyło przesiewowe badanie słuchu. Celem badania było wczesne wykrycie zaburzeń słuchu u  dzieci w wieku szkolnym, a zarazem umożliwienie im w ramach NFZ specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Odpowiednio wczesna diagnoza zaburzeń słuchu umożliwia zaoferowanie każdemu dziecku specjalistycznej pomocy. Badania były bezpłatne, dobrowolne a wyniki otrzymali jedynie rodzice diagnozowanych dzieci. Programem objęci zostali uczniowie z klas 0-VI. Badanie jest kontynuacją programu KRUS, Instytutu Fizjologi i Patologii Słuchu służącego wyrównywaniu szans rozwojowych i edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich.

Zobacz zdjęcia


Zabawa choinkowa

    Sobotniego popołudnia, 28 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Od godziny 13. do 17. Wspaniale bawiły się dzieci młodsze – klasy 0-III. Zaś dzieci starsze miały swoja dyskotekę w godzinach 16-20. W godzinach od 16. Do 17. Do naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj! I to z prezentami! Każde „grzeczne” dziecko otrzymało prezent w postaci słodyczy. Każdy uczeń szkoły był zadowolony. Dzieci również otrzymały przepyszny poczęstunek – zdrowe kanapki, owoce i trochę ciasta. A muzyką zajmowała się grupa z miejscowości Berejów. Na zabawie nie zabrakło również pomysłowych konkursów z nagrodami. Ta dyskoteka była naprawdę udana.

Angelika Mucha


Dzień Babci i Dziadka”

    Dnia 27 stycznia w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na „Dzień Babci i Dziadka”. Klasy 0-VI przygotowywały się ciężko do tego dnia, by ich dziadkom się to podobało. Były piękne wierszyki, skecze oraz piosenki z tej okazji. Dziadkowie otrzymali piękne prezenty od wnuków. Następnie babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na mały poczęstunek z tej okazji. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci niejednej osoby.

Angelika Mucha


Zawody w ping-ponga

Dnia 26 stycznia 2012 roku w szkole w Łucce odbyły się zawody w ping-ponga w debla. Rozpoczęły się o 10. Na zawody pojechali:

-Angelika Mucha

-Alicja Miękina

-Piotr Dębowczyk

-Szymon Gdula

-Sebastian Zyga

-Maciej Miękina

    Mecze były czasami bardzo zacięte. Po upływie około 2 godzin odbyło się śniadanie,. Po krótkim posiłku każdy zawodnik wrócił na salę, by walczyć. Następnie, gdy wszystkie mecze były rozstrzygnięte, ogłoszono wyniki. Dziewczęta starsze zajęły I miejsce i oczywiście przeszły dalej. A u chłopców młodszych II miejsce miał Szczekarków.

Angelika MuchaJasełka

    22 stycznia bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie organizowane były jasełka. O godzinie 16:30 się rozpoczęły. Scena, na której odegrane zostało przedstawienie, była barwnie udekorowana. Efekt był naprawdę wspaniały. Na przedstawienie zjawiło się wiele osób. Jasełka zostały przyjęte pozytywnie, gdyż podobały się raczej wszystkim. To dało się rozpoznać po licznych brawach. Następnie zostały rozdane cukierki od tych, którzy przynieśli słodycze. Później goście zostali zaproszeni na mały podwieczorek.

Angelika Mucha


Konkurs śpiewania kolęd

    Dnia 17 stycznia 2012 roku odbył się konkurs „śpiewania kolęd”. Po długiej przerwie czyli około godziny 11. Wszystkie klasy zebrały się na korytarzu i zajęły miejsca na krzesłach oraz ławkach. Następnie zgłoszone osoby z klas 0-III zaczęły występować. Później odbyła się krótka przerwa. Po niej dzieci z klas IV-VI pokazały swoje talenty. Następnie była krótka przerwa dla jury. Musieli się naradzić. W skład jury wchodzili: p. Paweł Dobek, p. Agnieszka Chudziak i p. Ewa Krasuska. Po naradzie zostały ogłoszone wyniki. Każdy uczestnik dostał dyplom oraz nagrodę w postaci figurki – aniołka. Po rozstrzygnięciu konkursu udaliśmy się do klas na dalsze lekcje.

Angelika Mucha


Dyskoteka z okazji Andrzejek

    Dnia 24 listopada o godzinie 16:00 rozpączęła się dyskoteka z okazji Andrzejek w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie. Impreza odbywała się dla klas 4-6. Po rozłożeniu sprzętu na Sali i przygotowaniu poczęstunków, wszyscy udali się na loterię andrzejkową. Do wygrania było wiele rzeczy. Następnie loteria została zamknięta i wszyscy poszli na salę tańczyć w rytm muzyki. Następnie znowu odbyła się loteria. Nagrody główne wygrały:

-Eliza Fil [ 2 nagrody ]

- Daria Mąka

A znów po niej, wróżby andrzejkowe. Każdy mógł zasięgnąć porady u naszych cyganek. Gdy wróżby się skończyły, nadszedł czas na poczęstunek. Po smacznym poczęstunku, wróciliśmy na salę, gdzie tam tańczyliśmy już do 19:00. Cała sala oraz klasy zostały posprzątane. Wtedy mogliśmy wrócić do domu.

Angelika Mucha


I GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Śpiewaczki

 

 

Dnia 21 listopada 2011 roku w Szkole Podstawowej w Brzezinach odbył się I gminny przegląd piosenki patriotycznej. Na konkurs przybyło wiele szkół z gminy Lubartów. W Brzezinach również zawitał p. Krzysztof Kopyść – wójt gminy Lubartów.

Dzięki jury, uczennice Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie zajęły I miejsce. Otrzymały statuetkę oraz nagrody rzeczowe i dyplom. Gratuluję.

 

Angelika Mucha


Ślubowanie klasy 1.

9 listopada 2011r. w szkole podstawowej w Szczekarkowie odbyło się ślubowanie klasy 1. Świadkami tego ważnego wydarzenia w życiu szkoły byli: p. dyrektor Paweł Dobek, grono pedagogiczne, rodzice, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska.

Zanim kandydaci na uczniów klasy 1 wypowiedzieli słowa przyrzeczenia, zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalno- taneczne. Próbom zwinności, szybkości, kociego sprytu zostali poddani wykonując zadania przygotowane przez najstarszych uczniów naszej szkoły. Po pomyślnie przebytych „otrzęsinach” do uroczystego ślubowania przystąpili: Julia Dunda, Bartłomiej Gdula, Iwonka Grzeszczak, Natalia Kędzierska, Jakub Juć, Alicja Mucha, Oliwia Wasilewska i Patryk Wasilewski. Następnie dyrektor szkoły, trzymając w ręku wielki ołówek przystąpił do pasowania na ucznia.Ślubowanie

Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia, uczniowie klasy pierwszej otrzymali dyplomy, upominki od kolegów i koleżanek z oddziału przedszkolnego a także wielkie „rogi obfitości”od rodziców. Ciepłe słowa oraz życzenia w stronę pierwszaków popłynęły również od starszych koleżanek i kolegów.

Całą uroczystość uwieczniła wspólna fotografia.


Święto Niepodległości

       W dniu 10 listopada 2011r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się apel z częścią artystyczną poświęconą historiDNi czasów niewoli i wyzwolenia naszej Ojczyzny. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IV-VI pod opieką p. A. Sowy i M. Liszewskiej.

      W tym uroczystym dniu uczniowie nosili stroje galowe ozdobione biało-czerwonymi kokardkami. Święto 11 Listopada w naszej szkole obchodziliśmy w atmosferze wzniosłych uczuć patriotycznych i szacunku dla bohaterów dawnych czasów.

ML


Szkolenie z zakresu zapobiegania wypadkom w gospodarstwie rolnym .  
PAW dniu 27 października 2011 r. w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbyło się szkolenie przeprowadzone przez pracowników Placówki Terenowej KRUS w Lubartowie mające na celu poszerzenie wiedzy na temat zapobiegania wypadkom w gospodarstwie rolnym a także edukacji dzieci w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzieci przebywające w gospodarstwie rolnym, jak i w rejonie prac polowych, narażone są na ryzyko uczestniczenia w wypadku - zarówno podczas pomocy dorosłym, jak też podczas zabawy.PA
Jednym z działań na rzecz zapobiegania wypadkom wśród dzieci i młodzieży jest  Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi”. Konkurs promujący zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym,  uwrażliwia  dzieci, ich rodziców i opiekunów na zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie zabawy oraz obecności dzieci w pobliżu osób wykonujących prace rolnicze.
Uczniowie podczas szkolenia  dowiedzieli się jakich prac nie mogą wykonywać przed ukończeniem 15 roku życia,  oraz  jak reagować w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Uczestnicy spotkania otrzymali broszury z kolorowanką oraz  obejrzeli  film edukacyjny  o tematyce związanej z bezpieczeństwem życia na wsi.                                                                                                    

Wycieczka do teatru

Dnia 18 października odbyła się wycieczka do Lublina do teatru na przedstawienie pt. „Przygody Tomka Sawyera”. O godzinie 07:40 odbyła się zbiórka. Każdy z klas 4-6 zjawił się na zbiórce, a po niej wsiadł do autobusu. Naszymi opiekunkami były panie – Ewa Cur oraz Agnieszka Sowa. Było zimno, więc każdy ubrał się bardzo ciepło. Jadąc, rozmawialiśmy, podziwialiśmy zabudowania przez szybę, a niektórzy nawet już zaczęli coś podjadać. Po dojechaniu, wyszliśmy z autokaru i przeszliśmy jeszcze trochę na piechotę aż do teatru. Weszliśmy do budynku, po czym udaliśmy się do przebieralni, gdzie zdjęliśmy kurtki i dostaliśmy swój numerek. Każdy czekał na pierwszy dzwonek. Gdy zadzwonił, weszliśmy do Sali i zajęliśmy wyznaczone miejsca. Następnie chwilę poczekaliśmy, po czym wyszedł pan prowadzący, podał tytuł przedstawienia i regulamin, jak się zachowywać na Sali. Potem kurtynę zdjęto, światło zgasło, a przedstawienie zaczęło się. W ciągu trwania przedstawienia, były małe wypadki, np. : przewróciła się dekoracja – drzewo, pewien aktor się przewrócił. Przedstawienie bardzo mi się podobało. Była jedna przerwa w połowie przedstawienia. Następnie wyszliśmy z budynku. Wsiedliśmy do autokaru i pan kierowca zawiózł nas na Stare Miasto w Lublinie. Obejrzeliśmy stare budowle, po czym poszliśmy do McDonalda. Ustawiliśmy się w kolejkę, a kiedy każdy sobie kupił to, co mu się podobało, zajął miejsca przy wolnych stolikach. Tam spokojnie najedliśmy się. Po godzinie wróciliśmy do autokaru, który ruszył prosto w stronę Szczekarkowa. W drodze powrotnej również rozmawialiśmy, oglądaliśmy zabytki, jedliśmy. W niedługim czasie dojechaliśmy do naszej miejscowości. Wysiedliśmy z autokaru, pożegnaliśmy się z opiekunkami i ruszyliśmy do domu.

Angelika Mucha


Dyskoteka dla klas 4-6

22 września 2011 roku o godzinie 16:30 w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbyła się dyskoteka dla klas 4-6 Tego dnia punktualnie zjawili się wszyscy uczniowie z klas starszych. Opiekowały się nami panie – Małgorzata Liszewska i Ewa Cur. Dziewczyny przygotowywały przepyszne poczęstunki, zaś chłopcy ustawiali i podłączali sprzęt grający. Następnie każdy poszedł na salę, gdzie tam w rytmie muzyki zaczęliśmy tańczyć. Po upływie kilku godzin, około godziny 18 rozpoczął się poczęstunek. Następnie potem znów wróciliśmy na salę, gdzie do godziny 19:30 tańczyliśmy. Po dyskotece posprzątaliśmy salę oraz nasze klasy i każdy wrócił do domu. Impreza każdemu się podobała.

Angelika Mucha


W dniu 1 września o 10:00 odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Powitaliśmy nową szkołę hymnem Polski, a następnie nowy dyrektor szkoły Paweł Dobek rozpoczął nie długą przemowę. Powitał nowe dzieci w szkole i oznajmił, jakich wychowawców ma dana klasa. Po przemowie dyrektora, dołączyli się i nauczyciele.

Następnie rozeszliśmy się do swoich nowych klas. Tam nasi nowi wychowawcy podali nam plan na najbliższe dni, a następnie wróciliśmy do domu, by jutro zacząć się uczyć w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie…

dodała: Angelika Mucha