Wyjazd do Kozłówki.

       Dnia 18 maja 2011 r. klasy 0-3 miały wyjazd do Kozłówki. Zbiórka była koło 8.50. Autokar przyjechał po 9. Autokar z dziećmi udał się do Kozłówki. Tam dzieci najpierw zwiedzały Pałac, o którym opowiadała pani przewodnik.  Następnie oglądali ptaki w tzw. „ptaszarni”. Później dzieci bawiły się na placu zabaw.  Potem pod nadzorem opiekunów : P. Joli Mikołajczak i P. Agnieszki Lisek, dzieci mogły kupić sobie pamiątki z Kozłówki. Powrót dzieci był około godziny 12.


Angelika Mucha


Konstytucja 3-go maja.

        5 maja odbył się apel z okazji uroczystości konstytucji 3-go maja. Klasy 4-6 przygotowały pod przywództwem pani Agaty, kilka informacji o tym dniu i piękne wiersze.

      Przed rozpoczęciem się pokazu, cała szkoła zaśpiewała hymn Polski.

Pomiędzy wierszami, śpiewaliśmy pieśni takie jak np. :

- Majowa jutrzenka,

- Polskie kwiaty,

- Rota,

- Ułani …

       Apel trwał niecałe 30 minut. Po nim dzieci rozeszły się na dalsze lekcje.

Angelika Mucha


Aquapark w Kozienicach

      Dnia 29 kwietnia 20111 r. odbył się wyjazd do Aquaparku w Kozienicach. Zbiórka była o godz. 7.50 \. Po wejściu do autokaru, kierowca najpierw pojechał po dzieci z Annoboru, później z Zawieprzyc i z Mieczysławki.

      Droga do Kozienic trwała około m2 godzin. Po wyjściu z autokaru, udaliśmy się na basen. Po przebraniu się i umyciu, weszliśmy na basen. Na basenie było wiele atrakcji, np.:

-wielka rura  -jacuzzi

       Cała zabawa trwała godzinę i pół. Następnie w tym samym miejscu, udaliśmy się po schodach do restauracji, gdzie każdy mógł coś sobie zamówić i zjeść.

       Po godzinie każdy z dzieci i opiekunów zajął miejsce w autobusie. Następnie każdą szkołę odwiózł kierowca.

Angelika Mucha


Smaczne kanapki.

      18 kwietnia 2011 r. na lekcji techniki, nasza klasa przyrządzała kanapki. Byliśmy podzieleni na dwie grupy.

I grupa:

-Angelika Mucha -Ewelina Zabielska -Jagoda Ziemska -Hubert Socha -Olgierd Tymosiewicz

II grupa:

-Alicja Miękina -Alicja Kudło -Agnieszka Aftyka -Piotr Dębowczyk -Marcin Tomasiak

      Kanapki były wyśmienite. Najpierw posprzątaliśmy swoje miejsce pracy, po czym pan nauczyciel zrobił każdej grupie zdjęcie. Każda grupa częstowała nauczycieli, a następnie grupy częstowały swoich „przeciwników”.

Angelika Mucha


Staropolski pokaz

15 kwietnia 2011r. o godz. 11:00 do naszej szkoły przyjechało dwóch mężczyzn, którzy zaprezentowali pokaz – Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka. Pokaz był za drogą dopłatą – 4 zł. Pokaz był bardzo ciekawy, barwnie opowiadany i z udziałem uczniów naszej szkoły.Pod koniec pokazu dzieci mogły zadawać pytania na temat danej epoki. Później przywiezione przez nich przedmioty mogliśmy obejrzeć lub dotknąć.

Angelika Mucha


Rozdanie nagród

      Dnia 8 kwietnia 2011r. odbyło się rozdanie nagród z konkursu o Janie Pawle II. Uczniowie naszej szkoły mieli wykonać postać Ojca Świętego. O godz. 10:30 mieliśmy zbiórkę na korytarzu. Ksiądz Andrzej Majchrzak kilka dni temu wybrał prace dzieci. Prace były oceniane z trzech różnych kategoriach:

- klasy 0-1  - klasy 2-3  - klasy 4-6

      Z każdej kategorii były wybierane trzy miejsca i każdy zwycięzca dostawał nagrodę. Jednak osoby, które nie zajęły żadnego miejsca – również nagrody otrzymywały. Następnie wraz ze swoimi nagrodami, pracami i księdzem, upamiętniliśmy to wydarzenie zdjęciem. Później każdy uczeń udał się do klasy na lekcje.

Angelika Mucha


       Od września będzie realizowany projekt z Funduszów Europejskich. „INDYWIDUALIZACJA NAUCZANIA w KLASACH 1-3 szkół Podstawowych”. Objęte projektem będą dzieci z kl.1-3 S.P. w Gminie Lubartów wykazujące specyficzne trudności w uczeniu się oraz wykazujące szczególne uzdolnienia .


Przedstawienie z okazji rocznicy śmierci Jana Pawła II
       1 kwietnia 2011 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy śmierci naszego kochanego papieża – Jana Pawła II. Klasy 4-6 przygotowały przedstawienie, aby przypomnieć osobom zaproszonym o zmarłym Karolu Wojtyle. O 10:00 wszystkie dzieci, rodzice i pracownicy gminy przybyli, by obejrzeć przedstawienie. Przed występem został wyświetlony krótki film ze zdjęciami Jana Pawła II. Kwestie o Janie Pawle II były przeplatane piosenkami religijnymi. Do piosenek podkład muzyczny zapewnił nam pan Grzegorz Wójtowicz, który grał na gitarze. Pod koniec cała szkoła zaśpiewała ulubioną pieśń Ojca Świętego – Barkę.
       Przedstawienie wyszło bardzo dobrze. Wszystko się udało, nie było żadnej pomyłki. Podziękowałyśmy gitarzyście za podkład, a pan Grzesio obiecał nam, że jeszcze kiedyś do nas wpadnie.

Angelika Mucha


Zawody w Łucce

22 marca 2011 r. odbyły się zawody w piłę ręczną w Łucce. W zawodach uczestniczyły dziewczyny jak i uczestniczyli chłopacy. Każda drużyna grała na zasadzie „każdy z każdym”.

Gra była bardzo trudna, ponieważ gracze byli dobrze wytrenowani i wysocy oraz bardzo, ale to bardzo faulowali. Każdy z zawodników bez wyjątku miał jakąś pamiątkę z tych zawodów. Po meczach zostały ogłoszone wyniki. Drużyna dziewczyn zajęła IV miejsce, a drużyna chłopców V.

Angelika Mucha


Potyczki matematyczne

        Dnia 16 marca 2011 r. odbyły się potyczki matematyczne w Szkole w Łucce.

Uczestnikami konkursu były:

-Alicja Miękina     -Katarzyna Tkaczyk

A drużyną kibiców:

-Bogumiła Świniarska    -Ala Kudło    -Ewelina Zabielska

       Każda drużyna kibicująca miała zrobić transparent i wymyślić swój okrzyk związany ze swoją szkołą. Nasza szkoła miała taki okrzyk: „Szczekarków radę da, bo na matmie się zna”. Każda z drużyn otrzymywała kartę z różnymi zadaniami i zagadkami, które musieli rozwiązać. Okazała się, ze kibice innych szkół podpowiadali swoim drużynom w rozwiązywaniu zadań. To nie było uczciwe. Nasza szkoła była sprawiedliwa i uczciwa. Pod koniec każda drużyna oddała swoje kartki i następnie podano wyniki. Nasza szkoła zajęła V miejsce. Trochę nie byliśmy zadowoleni, ale w następnym roku bardziej się postaramy.

Angelika Mucha


Technika na lekcjach

     Na technice nasza klasa rysuje dużo znaków. Rysowaliśmy już znaki nakazu, ostrzegawcze, zakazu i drogowe poziome. Nasz nauczyciel robił nam kartkówki z każdych poznanych znaków. Niedawno zaczęliśmy znaki drogowe poziome. Dlaczego znaki drogowe są ważne? Dlatego, że jak będziemy pełnoletni, to będziemy prowadzili samochody i dzięki wiedzy ze Szkoły Podstawowej będziemy wiedzieli, co każdy znak oznacza. I dlatego jak ktoś nie umie znaków, to może spowodować wypadek. Niedługo jak wszyscy w klasie czwartej będą obecni, to będziemy omawiać skrzyżowania. Na interaktywnej tablicy rysowaliśmy znaki drogowe, ostrzegawcze, nakazu i zakazu. Każdy po kolei w ławkach podchodził do tablicy Interaktywnej. Przeważnie każdemu udawało się narysować wskazany przez pana znak.

dodała: Patrycja Mitrus kl.4


Dzień Kobiet

      Dnia 8 marca w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbył się dzień kobiet. Wszyscy uczniowie z całej szkoły zebrali się na korytarzu. Pani Iwona Szumiec poprosiła, aby chłopcy z naszej szkoły napisali na kartce imię dziewczyny , którą lubią. Ten konkurs nosił nazwę ‘’SUPER BABKA 2011’’. Liczenie głosów bardzo długo trwało aż w końcu wyniki zostały ogłoszone. Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Tkaczyk, drugie Jagoda Ziemska , a trzecie Eliza Fil. Każda z nich dostała po jednym tulipanie. Na koniec każda nauczycielka dostała po jednym pięknym , rozłożystym tulipanie. Wszyscy się bardzo cieszyli z otrzymanych kwiatów. Potem wszyscy się rozeszli do klas.

dodała: Alicja Miękina


Koktajle
Dnia 7 marca 2011 roku w naszej szkole cała klasa piąta robiła koktajle. Pan od techniki podzielił nas na dwie grupy.

W jednej grupie byli:
-Agnieszka Aftyka,
-Ala Kudło,
-Angelika Mucha,
-Marcin Tomasiak,
-Ewelina Zabielska,
druga grupa natomiast składała się z osób:
-Piotrek Dębowczyk,
-Alicja Miękina,
-Hubert Socha,
-Olgierd Tymosiewicz,
-Jagoda Ziemska.
     Każdy z nas przyniósł wcześniej ustalone produkty takie jak np. owoce, kefiry, soki. Następnie szybko zabraliśmy się do pracy. Każdy coś robił; jedni kroili owoce, inni miksowali wszystkie składniki. Nasze koktajle robiliśmy całe dwie godziny lekcyjne. Przy okazji poplamiliśmy swoje ubrania, ale było warto ponieważ nasze koktajle wyszły pyszne. Każda grupa zaniosła swój koktajl do poczęstowania wszystkim obecnym w szkole nauczycielom . Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

dodała: Alicja Kudło


Dyskoteka

     3 marca, 2011 roku odbyła się dyskoteka z okazji walentynek i dnia kobiet. Mieliśmy przyjść na godzinę 16:30. Pani powiedziała ,że mile widziane będą przebrania. Gdy wszyscy przyszli na dyskotekę okazało się , że żadna osoba się nie przebrała. Dziewczyny z klasy piątej przygotowały poczęstunek , a chłopaki z różnych klas przynieśli wieżę i płyty z muzyką . Na początku chłopaki siedzieli tylko przy wieży , ale pani ich okrzyczała i siedli na ławkę. Pani poprosiła Kasię Tkaczyk o zajmowanie się wieżą. Wtedy chłopaki bardzo zdenerwowani zabrali swoje głośniki, muzykę i byli gotowi do pójścia do domów. Lecz nie poszli, bo pani z nimi porozmawiała i zaczęli się bawić. Nawet zaczęli tańczyć z dziewczynami. Wtedy dyskoteka zaczęła się robić fajniejsza . Pół godziny przed końcem poszliśmy na poczęstunek . Gdy poczęstunek się skończył, wróciliśmy do zabawy. Po zakończeniu zabawy sprzątaliśmy po poczęstunku i wróciliśmy do domów. Ta dyskoteka była bardzo wesoła i niektórzy do dziś ją wspominają.

dodała: Ewelina Zabielska


Zawody w Skrobowie

      Dnia 28 lutego, 2011 roku w Skrobowie odbyły się zawody dziewcząt w siatkówkę. Na zawodach grały zespoły trzy osobowe.
W pierwszym składzie grały:
-Agnieszka Aftyka,
-Jagoda Ziemska,
-Alicja Kudło,
natomiast w drugim składzie grały:
-Angelika Mucha,
-Alicja Miękina,
-Patrycja Mitrus.
     Na miejscu okazało się, że zawodniczki z naszej szkoły będą grały tylko z jednym zespołem ze Szkoły Podstawowej w Łucce. Reprezentantki naszej szkoły były bardzo przejęte grą, ale także cieszyły się, że będą rywalizować tylko z jednym zespołem. Przed grą długo ćwiczyliśmy aby wygrać i dostać się do następnego etapu. Długo i zawzięcie grały. Bardzo dobrze walczyły. Z początku wygrywała szkoła z Łucki, lecz później to my zdobywałyśmy punkty. Udało nam się zdobyć pierwsze miejsce. Byłyśmy bardzo szczęśliwe, że się dostałyśmy. Mam nadzieję, że nasze zawodniczki zdobędą i na półfinale pierwsze lub drugie miejsce.


dodała: Alicja Kudło


Walentynki

     14 lutego, w szkole, odbyły się walentynki . Z tej okazji w szkole było bardzo wesoło.
Parę dni wcześniej na korytarzu postawiliśmy pudełeczko do którego każdy mógł wrzucić walentynkę, dla osoby na której mu zależało. Właśnie tego dnia był apel i rozdawane walentynki. Prawie każdy dostał walentynkę, ale najwięcej miała Daria z Bogusią. Potem było stoisko z pysznymi, czekoladowymi ciasteczkami. Wszyscy kupowali przynajmniej po jednej przekąsce i do tego dostawali wróżby walentynkowe. Jednak najwięcej łakoci kupowały klasy młodsze takie jak pięciolatki, zerówka i pierwsza klasa. Ten dzień był bardzo fajny i wesoły.

dodała: Jagoda Ziemska


Wyjazd na lodowisko

      Dnia, 18 stycznia 2011 r. odbył się wyjazd na lodowisko w czasie ferii szkolnych. Zbiórka obok szkoły była o godz. 9:50. Autokar jechał z Lisowa. Najpierw pojechał po dzieci z Mieczysławki, a potem po naszą szkołę. Szybko wsiedliśmy i kierowca ruszył w stronę Lublina.

      Gdy dojechaliśmy, kolejka na lodowisku była ogromna. Czekaliśmy na wejście około 20 minut. W końcu otrzymaliśmy zegarki, na których mieliśmy numery szafek. Kto nie posiadał łyżew, mógł je wypożyczyć. Następnie każdy udał się do swoich szafek, gdzie się przebrał i nałożył łyżwy. Później każdy wszedł na lodowisko. Kto miał problemy z jazdą lub był pierwszy raz na lodzie, mógł wypożyczyć pingwinka, który pomagał łapać równowagę. Cała zabawa na lodowisku trwała równo 2 godziny. Po zabawie dwie szkoły ustawiły się przy bandzie i zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Następnie zeszliśmy z lodowiska, przebraliśmy się, oddaliśmy łyżwy i zegarki, po czym gotowi czekaliśmy na autokar.

     Autokar przyjechał po kilku minutach i gdy do niego weszliśmy, zawiózł nas do McDonaldu. Wypad do McDonaldu zajął nam całą
1 godzinę. Następnie wróciliśmy do autokaru i kierowca zawiózł nas do domu. Najpierw odwiózł dzieci z naszej szkoły, a później dzieci
 z Mieczysławki. To był miło spędzony dzień.

dodała: Angelika Mucha


Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.
Życzymy, aby był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i społeczne oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

 


Wycieczka do Warszawy

Dnia 1. grudnia 2010r. uczniowie klas III-VI Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie razem z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową w Mieczysławce pojechali na wycieczkę do Warszawy. Odbywała się ona w ramach programu EFS „Szkoła Równych Szans” z ramienia Urzędu Gminy w Lubartowie i była dla uczniów bezpłatna.

Uczniowie obejrzeli spektakl „Momo” w Teatrze Syrena, zjedli obiad w restauracji Kulahula, a następnie udali się do Centrum Nauki Kopernik:

„Ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach. Zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. Układ galerii i rozmieszczenie eksponatów stwarza możliwość samodzielnego, bezpiecznego poruszania się po wystawach Centrum Nauki Kopernik. CNK realizuje w ten sposób misję budzenia ciekawości świata, stawiania pytań, inspirowania do dalszych działań.”

 Był to niezwykle ciekawie i intensywnie spędzony czas, aż nie chciało się wyjeżdżać.

Choć wycieczka odbywała się w niekorzystnych warunkach atmosferycznych – było warto i chętnie tam powrócimy gdy tylko nadarzy się okazja.


 

Małgorzata Liszewska


 

 

OBCHODY UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 92 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     Dnia 9 listopada 2010 roku w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie odbyła się uroczystość okazji 11 Listopada. Wzięli w niej udział uczniowie z klas IV-IV. Opiekunem przedstawienia była p. Ewa Wiącek. Na wstępie wystąpił poczet flagowy i został odśpiewany przez całą społeczność szkolną ,,Mazurek Dąbrowskiego’’. Następnie konferansjer rozpoczął wstęp słowny do części artystycznej. Aktorzy biorący udział w przedstawieniu opisali przez recytowane wiersze, przeplatane tak zwanymi piosenkami patriotycznymi jak np. ,,Rota’’, ,,Piechota’’ czy ,,Pierwsza Brygada’’, przebieg historyczny odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprawą muzyczną, dekoracją, rekwizytami oraz strojami zajęli się uczniowie wraz z opiekunem. Na zakończenie zabrała głos Dyrektor Szkoły- p. Agnieszka Sowa przypominając, iż obchodzona jest w tym roku 92 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednocześnie słowa podziękowania za przygotowanie i przedstawienie montażu słowno-muzycznego, pani dyrektor skierowała do uczniów biorących czynny udział w przedstawieniu oraz opiekunowi.

dodała: Ewa Wiącek


Biegi w Skrobowie.

      W piękny, słoneczny, choć wietrzny dzień 5 września 2010 r. , uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegach przełajowych w Skrobowie. Nauczyciel wychowania fizycznego I. Włodarczyk ze swoimi podopiecznymi oraz przedstawicielami klasy II, stawiła się w lesie w Skrobowie. Pan dyrektor Marzęda i dyrektor Szkoły w Skrobowie życzył powodzenia w starcie wszystkim zawodnikom, otwierając zawody. Uważam, że wszystkie dzieci były zwycięzcami, a dużym sukcesem było zaszczytne III miejsce Eweliny Zabielskiej uczennicy klasy V., która rywalizowała z uczennicami klasy VI. Na dekorację wyruszymy 21 września 2010 r. , która odbędzie się podczas otwarcia „Orlika” w Skrobowie.

dodała: Iwona Włodarczyk


Święto Pieczonego Ziemniaka

       W dniu 3 września 2010 r. w naszej szkole odbyło się święto „Pieczonego Ziemniaka”. Organizatorem był S.U. wraz z opiekunem. Pomocą służyli także nasi nauczyciele. Głównym założeniem imprezy była Promocja Zdrowia i zainteresowanie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja uczniów. Na początek została przedstawiona historia ziemniaka – psianki, a potem uczniowie wszystkich klas w formie zabawowej rywalizacji ze sobą w torach przeszkód. Do konkurencji przedstawionych wykorzystano ziemniaki. Nad pieczeniem ziemniaka czuwali zaangażowani rodzice, dopilnowali, by ziemniaki pysznie się upiekły. Dzieci zajadały ze smakiem te przysmaki z ogniska.

dodała: Iwona Włodarczyk


Dzień Edukacji Narodowej

      13 września 2010 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem p. Iwony Włodarczyk przedstawili część artystyczną dla nauczycieli. Uczniowie wręczając symbolizującą różę, dziękowali wychowawcom za ich codzienny trud i ogrom pracy wychowawczej.

dodała: Iwona Włodarczyk


Dzień nauczyciela

       13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji dnia nauczyciela. Klasy V i VI przygotowały krótkie przedstawienie. Do przedstawienia przygotowała nas pani Iwona Włodarczyk. Przedstawienie odbyło się na drugiej godzinie lekcyjnej. Każdemu nauczycielowi i pracownikowi szkoły udzieliliśmy "naganę" i wręczyliśmy kwiatki. Na koniec przedstawienia zaśpiewaliśmy ,,Sto lat”.

dodała: Kasia Tkaczyk


Wybory do  Samorządu Uczniowskiego

       W dniu 17 września, odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Udział w nich wzięły trzy dziewczyny; Katarzyna Tkaczyk, Alicja Kudło i Ewelina Zabielska. Wszystkie zrobiły fantastyczne plakaty. W dniu głosowania wszystkie klasy zebrały się by zagłosować. Wielką przewagą głosów nad rywalkami stanowisko przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego objęła Katarzyna Tkaczyk, jej zastępcą została Alicja Kudło, a sekretarzem Samorządu Ewelina Zabielska.

dodała: Bogumiła Świniarska kl. 6 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

           Dnia 1 września 2010 roku o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Na sam początek wszyscy zaśpiewali hymn Mazurka Dombrowskiego. Po odśpiewaniu hymnu pani dyrektor Agnieszka Sowa rozpoczęła przemowę. Na koniec przemowy życzyła nam dużo sukcesów w nauce. Gdy pani dyrektor skończyła przemowę, oddała głos panu sołtysowi z naszej wsi Antoniemu Szczepaniakowi. Pan sołtys także przyłączył się do życzeń pani dyrektor. Po skończonych przemówieniach pani dyrektor powiedziała żebyśmy poszli do swoich klas. Tam nasi wychowawcy podali nam plan na następne dni. Wychowawcami poszczególnych klas są: pani Jolanta Mikołajczak klasa 0-1, pani Agnieszka Lisek klasa 2-3, pani Ewa Cur klasa 4-5, pani Iwona Włodarczyk klasa 6.

 

 

dodała: Kasia Tkaczyk