Wczoraj i dziś naszej szkoły.

    Szkoła w Szczekarkowie istnieje już od czasów międzywojennych. Była to wówczas tzw. jednoklasówka - miała jedną izbę lekcyjną i jednego nauczyciela. Dzieci uczyły się w niej w zakresie czterech klas.
    Po II wojnie światowej szkoła „urosła” do siedmiu klas. Uczyło w niej czterech nauczycieli. Lekcje odbywały się w jednej izbie starego budynku szkolnego, a także w trzech izbach wynajętych w różnych częściach wsi.
    W 1959 dzięki inicjatywie Komitetu Rodzicielskiego szkoły obok starej, drewnianej szkółki ruszyła budowla nowego budynku szkolnego. Budowla szkoły została włączona w ogólnopolską akcję "Tysiąc szkół na 1000-lecie państwa polskiego". Przy wydatnej pomocy i zaangażowaniu mieszkańców wsi nową placówkę przekazano do użytku 13 grudnia 1959 roku.
    Kierownikiem szkoły był wówczas p. Feliks Łućko. Następnie kierownikiem szkoły był p.Henryk Ochmański. W 1877r. dyrektorem szkoły został p.Józef Gondek, a w następnych latach - pan Tadeusz Drozd (od 1882 do 2004 r.) i pani Agnieszka Sowa (od 2004 do 2010). Obecnie funkcję dyrektora pełni pan Paweł Dobek...